| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Tylko dla nurków: Arabella w Mamrach Północnych cz. II

Tylko dla nurków: Arabella w Mamrach Północnych cz. II

Na dnie jeziora Mamry Północne znajduje się wrak statku Arabella. Obecnie pozostaje on na głębokości 33 metrów pod powierzchnią wody. Jego podwodna eksploracja jest przeznaczona dla doświadczonych nurków, ponieważ w jego wnętrzu czeka na nas dużo niebezpieczeństw takich jak muł czy węgorze.

W niewielkiej odległości od wraku, na jeziorze Przystań znajduje się kilka atrakcji dla nurków. Dwa metry nad powierzchnią wody umiejscowiony jest dzwon nurkowy. Jest to skrzynia z białego laminatu, która jest otwarta od spodu. Bliżej linii brzegowej znajduje się tor przeszkód, który jest idealny dla początkujących nurków. Tor zbudowany jest z desek i opon od traktorów.

Zobacz również: Jak przygotować się do jazdy?

Pomiędzy elementami toru znajdują się liny poręczowe. Jeśli będziemy znajdować się pod powierzchnią wody i doskonalić swoje umiejętności nurkowania na tym torze, przed naszymi oczami wyłoni się obraz manekina przebranego za nurka. Nie zdziwmy się jeśli na tej głębokości przywita nas stado okoni bądź innych gatunków ryb. Nawet będąc na niewielkiej głębokości można podziwiać tam podwodne łąki – czyli najcudniejsze wytwory podwodnej fauny i flory.

Zobacz również: Jak uniknąć senności i zmęczenia?

Najlepsza widoczność panuje zimą i wczesna wiosną – dochodzi wówczas do 10 - 12 metrów. Wiosną widoczność pogarsza się i w skrajnych przypadkach obniża się nawet do 10 centymetrów. Latem w Jeziorze Mamry, ale też w innych mazurskich jeziorach wynosi zwykle od 2 do 4 metrów. Polecamy eksplorację tego jeziora płetwonurkom, ponieważ jest ono jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc przeznaczonych do nurkowania w Polsce.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Olimpia Bronowicka

Rzecznik prasowy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »