| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Szlakami Jury: historia Doliny Prądnika

Szlakami Jury: historia Doliny Prądnika

Na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej znajdują się tysiące szlaków turystycznych, które możemy eksplorować z wynajętym przewodnikiem bądź indywidualnie. Przyjrzyjmy się obszarowi, który nacechowany jest bogactwem form krasowo - wapiennych – czyli Dolinie Prądnika.

Jura Krakowsko – Częstochowska odznacza się, na tle innych krain geograficznych, bogactwem szlaków turystycznych. Jednym z nich jest szlak prowadzący z Jaskini Ciemnej do Góry Okopy. Jaskinia Ciemna dostarczy nam niesamowitych wrażeń – znajduje się tam bowiem jedno z najstarszych stanowisk archeologicznych w Polsce. 

Zobacz również: Jak alkohol wpływa na kierowcę?

Trasa wiedzie również przez ruiny zamku w Ojcowie oraz przez wczesnośredniowieczne grodzisko znajdujące się na Górze Okopy. Władze Ojcowskiego Parku Narodowego w ramach wykupionej wycieczki na tej trasie zapewniają przewodnika oraz bilety wstępu do Jaskini Ciemnej oraz na teren ruin zamku w Pieskowej Skale. Cała trasa przeprowadzona jest pośród lasów oraz charakterystycznych dla Doliny Prądnika wód. 

Zobacz również: Jak uniknąć senności i zmęczenia?

W Dolinie Prądnika mamy możliwość wyboru różnych tras, wedle własnych upodobań i możliwości. Proponowane ceny są różne dla klientów indywidualnych i dla grup zorganizowanych. Przykładowo, koszt wycieczki trasą nr 1 dla grupy turystycznej od 26 - 30 osób będzie wynosił 29 zł za osobę. Na tej samej trasie w przypadku grupy 41 - 50 osób zapłacimy już 23 zł za osobę.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Szpak

trenerka i założycielka organizacji szkoleniowej Laboratorium Współpracy: www.laboratoriumwspolpracy.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »