reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Co warto zwiedzić we Włoszech?

Co warto zwiedzić we Włoszech?

Włochy to kraj o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Ponadto należą one do państw o ogromnej ilości zabytków, które obejrzymy na terenie Rzymu czy też Watykanu.

Włochy to bardzo zróżnicowany kraj , w którym znajdziemy zarówno góry i morze, oraz należące do jego terytorium wysepki tj. – Sycylia i Sardynia. Historia tego kraju ma ogromny wkład w dorobek cywilizacji europejskiej. Współcześnie często bagatelizujemy znaczenie kultury czy filozofii Starożytnego Rzymu.

Mimo, iż w dużej mierze dorobek filozoficzny został przejęty od pobliskiej Grecji, to jednak na jego kanwie Rzymianie wykształcili system prawny, którego używamy do dziś.
Ponadto w XVI – XVII wieku wiele naszych rodaków masowo wyjeżdżało do Rzymu w celu zdobycia wykształcenia. Miejscem ich nauki stawały się uniwersytety w Padwie oraz Bolonii.

Zobacz również: Jakie części i akcesoria warto mieć w trasie?

Włochy posiadają jedne z najlepszych warunków do wspinaczki górskiej.
Na terenie Włoch znajdują się Alpy z najwyższym szczytem - Mont Blanc o wysokości 4807 m. n. p. m. 80 % powierzchni kraju zajmują góry, dlatego też ten kraj jest częstym obiektem zorganizowanych wypraw alpinistycznych.

Na terenie Włoch znajduje się wulkan Wezuwiusz oraz bardzo atrakcyjne wybrzeże Morza Śródziemnego, na które zjeżdżają corocznie tysiące turystów. Wokół kontynentu swoim urokiem urzekają wyspy - Sycylia i Sardynia oraz multum mniejszych wysp wulkanicznych.Na jednej z nich dużą atrakcją turystyczną jest wulkan Stromboli i Vulcano.

Południe Włoch kojarzyć się będzie z gościnnością, tak bardzo charakterystyczną dla mentalności Włochów. Przyciąga ono swoim urokiem i nietuzinkowością, którą poznać możemy na Capri, Sorento czy Amalfi. Nie zdarza się już obecnie, żeby któraś z wycieczek turystycznych ominęła te miejsca.

Perłą Włoch jest stolica – Rzym, w której poza ogromną ilością zabytków znajduje się wiele urokliwych kawiarni, pubów i dyskotek.
Zwiedzając Rzym na pewno będziemy odczuwać wrażenie, iż na zobaczenie wszystkich zabytków może zabraknąć nam po prostu czasu. Taka ogromna ilość zabytków w jednym miejscu stanowi swoisty ewenement na skalę światową. Dorównać mu może co najwyżej Francja czy Barcelona.

Zobacz również: Dokument do podróży po UE

Obowiązkowymi elementami zwiedzania Rzymu muszą być: Kapitol, Forum Romanum, Koloseum , Bazylika św. Jana, Plac Wenecki, Piazza Navona z Panteonem, kościół  San Marco czy też Hiszpańskie Schody. Charakterystykę tego kraju stanowią majestatyczne zabytki, które wyrażane są w dziełach sztuki i architektury.

Podróż po Włoszech będzie wiązać się z podziwianiem dzieł antycznych, renesansowych, barokowych i współczesnych.
Kuchnia włoska należy również do bardziej popularnych w Europie. W jej skład wchodzą przede wszystkim pasty i makarony, lazania czy pizza, która charakteryzuje się cienkim spodem. Na ulicach Włoch znajdziemy wiele pizzerii, które serwują prawdziwe włoskie pizze. Ich jakość jest trudna do odtworzenia na terenie innych europejskich krajów. 

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Fot. Hyundai
Fot. Hyundai

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama