reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Gdzie warto wybrać się samochodem w Europie?

Gdzie warto wybrać się samochodem w Europie?

Europa z racji swojej różnorodności i kontrastów stwarza możliwość swobodnego podróżowania samochodem po jej terytorium. Dodatkowym ułatwieniem są przepisy UE w niektórych krajach, które umożliwiają podróżowanie bez konieczności posiadania paszportu.

Europa jest obszarem o bardzo bogatej historii, architekturze oraz o fascynującej oraz bardzo różnorodnej faunie i florze. Podróżując samochodem po jej obrębie poznamy niebywałą atmosferę Bałkanów – od pamiętających konflikty zbrojne terytorium Serbii, po urocze wysepki Dalmacji. Ten świat kontrastów, które łączy w sobie Chorwacja, Serbia, Czarnogóra czy też Albania dla wielu jest czymś niezwykłym i godnym polecenia.

Z jednej strony mamy tam złote plaże i majestatyczne góry, zielone lasy i bezkresne równiny, a z drugiej nowe miasta i średniowieczne zamki. Dalmackie liczne wyspy z poszarpanymi brzegami są wręcz stworzone do odpoczynku i raczenia się tamtejszym winem. Dla wielbicieli urokliwych miejsc, szerokich plaży i bogatej kultury odpowiednimi krajami do spędzenia wakacji będą: Grecja kontynentalna bądź Rhodos czy Kreta lub wybrzeże Morza Czarnego, czyli Bułgaria.

Zobacz również: Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?

Te państwa to największe perły europejskiego terytorium, znajdziemy w nich mozaikę prastarych tradycji, różnorodnych kultur, języków i religii oraz niezwykłej, urzekającej przyrody. Wakacje w tych rejonach, to połączenie wszystkich możliwych form rozrywek, tj. sportów wodnych, wspinaczek górskich etc.

W krajach bałkańskich niestety infrastruktura nie należy do najlepszych. Wynika to z uwarunkowań historycznych – licznych wojen oraz ustroju komunistycznego, który rozciągał się na większości tych terenów, pozostawiając „pamiątki” po transformacjach ustrojowych.

Na Bałkańskich drogach kierowcy jeżdżą fatalnie, często prowadzą pod wpływem alkoholu oraz zupełnie nie stosują się do obowiązujących przepisów. Ogólnie w Europie wschodniej jest najwyższy wskaźnik śmiertelnych wypadków, jazda po tych drogach należy do dość niebezpiecznych. Mimo tych wad, Bałkany to piękny region, o bogatej historii. Górskie szczyty Rumunii czy albańskie przestrzenie, w których rzadko pojawia się człowiek czy samochód, to takich widoków, nie zobaczymy nigdzie indziej na świecie. Jeśli lubimy podróżować samochodem i nie boimy się nowych wyzwań, preferujemy bardziej zwiedzanie, niż leżenie na piaszczystej plaży, to ta kraina geograficzna jest dla nas po prostu stworzona.

Zobacz również: Podróże po Europie - Francja

Jeśli natomiast wolimy spędzić typowo wakacyjnie nasz urlop to greckie wyspy tudzież szerokie, piaszczyste plaże Złotych Piasków w Bułgarii będą dla nas najlepszym wyborem. Te kraje, żyjące z miliona turystów, mają do zaoferowania wiele atrakcji, bogatą bazę hotelarsko-gastronomiczną oraz przepiękne ukształtowanie terenu, które zapamiętamy do końca życia.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Europa z racji swojej różnorodności i kontrastów stwarza możliwość swobodnego podróżowania samochodem po jej terytorium.
Europa z racji swojej różnorodności i kontrastów stwarza możliwość swobodnego podróżowania samochodem po jej terytorium.

PIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama