| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Co sprawdzić przed wakacyjną podróżą?

Co sprawdzić przed wakacyjną podróżą?

Awarie i problemy techniczne w samochodzie zdarzają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie, w tym podczas wakacyjnych podróży. Poniżej przedstawiamy poradnik, jak wyeliminować ryzyko wystąpienia przykrych niespodzianek do minimum.

Badania pokazują, że 32% awarii i problemów technicznych zdarza się podczas podróży do miejsc wakacyjnego wypoczynku. Wielu z nich można jednak uniknąć, dzięki dobremu przygotowaniu i planowaniu przed wyjazdem. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, aby wakacje stały się prawdziwą przyjemnością, a nie letnim koszmarem.

Zobacz też: Zielona karta dla kierowców - dokąd ją zabrać?

Pakowanie samochodu

Pakując bagaże do samochodu, przyczepy czy wozu kempingowego przestrzegaj podstawowych zasad. Nie przeciążaj pojazdu, ponieważ nadmierne obciążenie może negatywnie wpłynąć na jego zachowanie. Unikaj umieszczania bagaży powyżej górnej krawędzi tylnych siedzeń, ponieważ nie tylko poważnie ogranicza to widoczność, ale także zwiększa prawdopodobieństwo, że podczas awaryjnego hamowania przedmioty polecą do przodu. Jadąc autem typu kombi, załóż siatkę między bagażnikiem a częścią pasażerską, aby w razie awaryjnego hamowania ochronić się przed poruszającymi się rzeczami. Jeżeli bagażnik jest pełen, załóż bagażnik dachowy lub użyj przyczepy. Nie układaj rzeczy między pasażerami w pojeździe.

Ciągnąc przyczepę kempingową lub bagażową, upewnij się, że wszystko zostało zabezpieczone. Dwa razy sprawdź oświetlenie, opony, mocowanie i zabezpieczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Zobacz też: Wyjazd na wakacje samochodem służbowym

Zachowaj odstęp

Podczas jazdy zawsze zwracaj uwagę na innych użytkowników drogi i utrzymuj bezpieczną odległość. Obserwuj otoczenie, a zwłaszcza jadących za tobą, aby widzieć kiedy zaczną cię wyprzedzać.

Pakując się na letnią podróż, pamiętaj: rzeczy włożone na końcu wyjmiesz jako pierwsze. Zapewnij sobie wygodny dostęp do przedmiotów, których możesz potrzebować podczas podróży. Pamiętaj o zabraniu wystarczającej ilości żywności, napojów, pieluch, lekarstw i rozrywek dla dzieci, a także innych rzeczy niezbędnych w trakcie trwania podróży.

Przygotuj się na to, że możesz przebić oponę. Jeżeli nie posiadasz opon Goodyear RunOnFlat, sprawdź jakie rozwiązanie jest najlepsze dla twojego samochodu - opona zapasowa czy zestaw naprawczy - i miej zawsze pod ręką numer pomocy drogowej. Opróżnianie całego bagażnika przy ruchliwej drodze, aby dostać się do koła zapasowego jest niebezpieczne. Lepiej zapobiegać, niż potem żałować!

Zobacz też: Co zabrać do samochodu w podróż na wakacje?

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pakując bagaże do samochodu, przyczepy czy wozu kempingowego przestrzegaj podstawowych zasad. Nie przeciążaj pojazdu, ponieważ nadmierne obciążenie może negatywnie wpłynąć na jego zachowanie. Unikaj umieszczania bagaży powyżej górnej krawędzi tylnych siedzeń, ponieważ nie tylko poważnie ogranicza to widoczność, 
ale także zwiększa prawdopodobieństwo, że podczas awaryjnego hamowania przedmioty polecą do przodu. Jadąc autem typu kombi, załóż siatkę między bagażnikiem a częścią pasażerską, aby w razie awaryjnego hamowania ochronić 
się przed poruszającymi się rzeczami.
Pakując bagaże do samochodu, przyczepy czy wozu kempingowego przestrzegaj podstawowych zasad. Nie przeciążaj pojazdu, ponieważ nadmierne obciążenie może negatywnie wpłynąć na jego zachowanie. Unikaj umieszczania bagaży powyżej górnej krawędzi tylnych siedzeń, ponieważ nie tylko poważnie ogranicza to widoczność, ale także zwiększa prawdopodobieństwo, że podczas awaryjnego hamowania przedmioty polecą do przodu. Jadąc autem typu kombi, załóż siatkę między bagażnikiem a częścią pasażerską, aby w razie awaryjnego hamowania ochronić się przed poruszającymi się rzeczami.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »