| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Wychowywanie młodych kierowców - na czym powinno polegać?

Wychowywanie młodych kierowców - na czym powinno polegać?

Goodyear w najnowszej odsłonie Białej Księgi skupił się na działaniach mających na celu poprawić umiejętności młodych kierowców, a tym samym ich bezpieczeństwo na drodze.

W uzupełnieniu do powyższych rekomendacji, w ramach swojego niesłabnącego zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa na drodze, Goodyear zachęca do współpracy: pomiędzy szkołami jazdy, władzami instytucji oświatowych oraz rodzicami, mającej na celu poprawienie bezpieczeństwa początkujących kierowców.

Wnioski z raportu zostały przedstawione dziś, 2 października br., podczas debaty transmitowanej on-line. Panel czołowych ekspertów w dziedzinie wychowania, psychologii ruchu drogowego oraz zasad bezpieczeństwa na drodze omówił nowe wnioski oraz relacje pomiędzy trzema grupami, najważniejszymi z punktu widzenia przyszłego bezpieczeństwa na drogach: rodzicami, instruktorami jazdy i początkującymi kierowcami.

„Biała Księga poświęcona początkującym kierowcom jest wynikiem blisko dziesięciu lat wysiłków Goodyear na rzecz promocji bezpieczeństwa na drodze. Opierając się na badaniach przeprowadzonych w całym regionie EMEA, możemy przedstawić wyjątkowe wnioski dotyczące trzech grup, mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach: początkujących kierowców, ich rodziców oraz instruktorów jazdy. Jako znaczący dostawca branży motoryzacyjnej odgrywamy kluczową rolę w podnoszeniu standardów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Spodziewam się kontynuacji naszej współpracy z władzami, stowarzyszeniami działającymi na rzecz bezpieczeństwa na drogach, szkołami jazdy, rodzicami
i przemysłem motoryzacyjnym w celu dalszego zwiększania bezpieczeństwa młodych kierowców” – powiedział Olivier Rousseau, wiceprezes ds. opon osobowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Do badania Goodyear zaprosił wielu partnerów. W trakcie opracowywania kwestionariusza konsultowano się z psychologami z Londyńskiej Szkoły Ekonomii i Nauk Politycznych. Międzynarodowe Stowarzyszenie Psychologów Ruchu Drogowego zapewniło specjalistyczną analizę informacji zwrotnych. Swoją wiedzą ekspercką podzieliły się również Europejskie Stowarzyszenie Rodziców i Europejskie Stowarzyszenie Szkół Jazdy.

Najnowsze wydanie „Białej Księgi” Goodyeara dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego można pobrać ze strony www.goodyear.eu. Materiał filmowy
z debaty oraz konferencji prasowej poświęconej prezentacji Białej księgi Goodyear i omówieniu wyników ankiety można obejrzeć na stronie:
www.goodyear.eu/conference.

Europejskie Stowarzyszenie Rodziców (European Parents Association, EPA)

EPA zwraca się do ponad 150 milionów rodziców, głownie w kontekście edukacji, współpracując na tym polu z krajowymi stowarzyszeniami rodziców w całej Europie. Według EPA współpraca między rodzicami i nauczycielami jest kluczowa dla edukacji dzieci.

Źródło: materiały prasowe Goodyear

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Trusiński

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK