| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Autostopem na wakacje

Podróż na wakacje autostopem jest przygodą, ale niestety niesie ze sobą duże ryzyko. W dzisiejszych czasach można jednak skorzystać z oferty podwiezienia przez obcą osobę dysponującą autem, a ryzyko z tym związane ograniczyć do minimum.

Autostop był i wciąż jest popularnym sposobem na podróżowanie podczas wakacyjnych wypadów. Niestety podróże autostopem są obarczone ryzykiem. Nie wiemy, kto zaoferuje nam przejażdżkę, także oferujący miejsce w samochodzie nie wiedzą kogo zapraszają do auta. Media niejednokrotnie donosiły o przypadkach kradzieży i napadów autostopowiczów na kierowców i odwrotnie. W USA problem stał się na tyle poważny, że na Florydzie łapanie tzw. stopa jest zabronione prawem.
Ale rozwój technologii daje nowe możliwości i od kilku lat popularność zdobywa ulepszona i bezpieczniejsza forma autostopu – wspólne przejazdy. Poniżej przedstawiamy powody, dla których warto podczas wakacyjnych wojaży wybrać właśnie taki sposób podróżowania.

  •  BRAK ANONIMOWOŚCI - skorzystanie z aplikacji wspólnego przejazdu jest dla uczestników bezpieczniejsze niż korzystanie z tradycyjnej formy autostopu, ponieważ pasażerowie i kierowca nie są dla siebie całkowicie anonimowi. Poza procesem rejestracji w budowaniu zaufania między użytkownikami pomaga system wzajemnej weryfikacji. W serwisie BlaBlaCar zarówno kierowcy, jak i pasażerowie, po zakończonej podróży wystawiają sobie oceny. Są one potem widoczne dla całej społeczności i w ten sposób budują reputację użytkowników. Gorzej w tym przypadku mają osoby korzystające z serwisu po raz pierwszy, nie mające jeszcze udokumentowanej historii kontaktów.
  • NIEPRZYPADKOWI TOWARZYSZE - w przypadku podróży zaaranżowanej za pomocą platformy wspólnych przejazdów możemy dobierać osoby o podobnych zainteresowaniach i nawykach, a nawet o zbliżonym poziomie rozmowności (stąd zresztą pochodzi nazwa serwisu BlaBlaCar - osoby „Bla” to osoby małomówne, a „BlaBlaBla” – bardzo rozmowne).

Zobacz też: Platforma wspólnych przejazdów, a wiarygodność kierowcy

  • PRZEJAZDY ZAGRANICZNE – dzięki serwisom wspólnych podróży, takich jak BlaBlaCar, można dotrzeć szybko i tanio do wybranego miejsca w Europie. Szczególnie teraz – w okresie wakacyjnym – wielu kierowców oferuje miejsca w swoich samochodach na międzynarodowych trasach.
  • NOWE ZNAJOMOŚCI – wspólna podróż sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. Dzięki temu, że użytkownicy na podstawie ocen i opisów zamieszczonych w serwisie mogą wybrać osoby, z którymi chcą podróżować, taka wyprawa może być sympatycznym przeżyciem towarzyskim, umilającym kolejne kilometry.
  • NIEWIELKA OPŁATA – jedyną opłatą za przejazd jest proporcjonalna składka na benzynę. Dzięki temu koszt takiego przejazdu jest zwykle niższy niż przejazd pociągiem, autobusem, czy przelot samolotem.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

iMoto portal zmotoryzowanych

iMoto to nowe rozwiązanie w sferze internetowej, które łączy w sobie szereg funkcji przydatnych dla właścicieli samochodów i motocykli.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK