| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Ile trwa przejechanie Polski wzdłuż i wszesz?

Ile trwa przejechanie Polski wzdłuż i wszesz?

Podróż z północy Polski na południe i z zachodu na wschód to duże przedsięwzięcie. Zobacz trasę i czas takiego przejazdu.

Przejechać Polskę wzdłuż i wszerz - oto marzenie niejednego turysty. Ile czasu mogłaby zająć taka wyprawa? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl, którzy zbadali ile godzin trzeba poświęcić, aby przejechać z jednego końca Polski na drugi. Ostrzegany na wstępie: to wyzwanie dla cierpliwych.

Najbardziej wysunięte punkty Polski

Kiedy mówimy o krańcach Polski, to tak naprawdę chodzi o cztery, najbardziej oddalone na mapie punkty: na północ, południe, wschód i zachód kraju. Gdzie leżą najbardziej wysunięte punkty Polski? Na północy jest to Jastrzębia Góra (powiat pucki), na południu: miejscowość Opołonek (powiat bieszczadzki), na wschodzie: Zosin (powiat hrubieszowski) a na zachodzie: Osinowo Dolne (powiat gryfiński). Jeśli połączymy te punkty w pary otrzymamy dwie trasy przecinające Polskę w pionie i poziomie, łączce jej skrajne obszary. Ile czasu trzeba liczyć na ich pokonanie?

Zobacz też: Najtańsza i najkrótsza trasa dojazdu Poznań - Mikołajki

Ponad 800 km drogi

Z naszych badań wynika, że przejechanie z północy na południe kraju zajmuje ok. 11 godzin, w trakcie których pokonać trzeba 850 kilometrów – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. – Jeśli z kolei chcemy przejechać ze wschodu na zachód to musimy zarezerwować mniej więcej 10 godzin i przygotować pojazd na pokonanie 835 kilometrów – dodaje Florkowska. Oznacza to, że przejazd między najbardziej odległymi punktami naszego kraju zajmuje prawie pół doby. Jeśli ktoś zechciałby podjąć takie wyzwanie to powinien uzbroić się nie tylko w pełen bak benzyny, ale także dobry plan – tak daleka podróż musi być uzupełniona przerwami. Malowniczych miejsc na relaks na pewno nie zabraknie. W końcu po drodze czekać będzie cała Polska.

Zobacz też: Najtańsza i najkrótsza trasa dojazdu Warszawa - Sopot i Warszawa - Mikołajki

  północ – południe (Jastrzębia Góra - Opołonek)  wschód – zachód (Osinowo Dolne - Zosin)
odległość 850 km 835 km
czas dojazdu 11 h 10 h

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce 05-06 września 2013.

Źródło: materiały prasowe Korkowo.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Realizuje rządową politykę ochrony konsumentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »