reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Alternatywne środki transportu w Polsce

Alternatywne środki transportu w Polsce

Wraz z rozwojem gospodarczym Polacy mają do wyboru coraz więcej alternatywnych dla kolei oraz samochodu środków transportu. Teraz pojawiła się nowa alternatywa transportowa, z której można skorzystać w podróży.

Alternatywne środki transportu w Polsce

Kolej jest coraz mniej konkurencyjna, zarówno pod względem ceny jak i czasu dojazdu.  A rynek nie znosi próżni. Polski Bus zyskał rzesze klientów właśnie dzięki niewygórowanej cenie i szybkości przejazdów. Ale klienci zyskali kolejną możliwość. Gwałtowną popularność zdobywają wspólne przejazdy. Dzięki internetowej platformie, kierowcy, którzy mają wolne miejsca w swoim samochodzie, mogą zgłosić swój przejazd wraz z liczbą wolnych miejsc w aucie i efekcie  zabrać pasażerów, którzy chcą się dostać w to samo miejsce. Dzięki temu kierowcy nie wożą pustego powietrza, a pasażerowie komfortowo i niedrogo docierają do celu.

Zobacz też: Przewożenie rowerów - który sposób jest najlepszy?

Platforma wspólnych przejazdów BlaBlaCar zadebiutowała w Polsce zaledwie kilka miesięcy temu, a już każdego weekendu udostępnia około 10 tysięcy miejsc na przejazd. – To więcej miejsc niż udostępnia niejeden duży przewoźnik – komentuje Michał Pawelec współzałożyciel platformy w Polsce. Prawdopodobnie to właśnie dotychczasowy brak ciekawej alternatywny spowodował, że wspólne przejazdy od razu po debiucie w Polsce biją rekordy popularności. – Mamy nieodparte wrażenie, że Polacy wręcz czekali na taką formę transportu. Dzięki niej, kierowcy i pasażerowie nie rezygnują z komfortu, jaki daje podróż samochodem. Zyskują natomiast ciekawych towarzyszy na wspólną podróż, która w dodatku okazuje się duża tańsza, ponieważ wszyscy składają się na paliwo – mówi Pawelec.

Zobacz też: BlaBlaCar - najważniejsze fakty

Porównanie czasu i cen przejazdów pociągiem, Polskim Busem, wspólnym przejazdem BlaBlaCar i samochodem pomiędzy dużymi miastami w Polsce:

Z zestawienia, w którym porównano ze sobą cztery typy przejazdów: pociąg, Polski Bus, przejazd samochodem osobowym i wspólny przejazd z BlaBlaCar wynika, że to właśnie ten ostatni wypada najkorzystniej na wszystkich porównanych trasach - zarówno pod względem czasu, jak i ceny za przejazd.

Zobacz też: Jak spakować się do samochodu?

Wspólne podróżowanie to niższe koszty podróży

Taki sposób podróżowania pozwala nie tylko szybciej i wygodniej dojechać na miejsce, ale również odciąża budżet podróżującego i kierowcy. Wybierając podróż ze stolicy nad morze, np. do Gdańska pociągiem TLK zapłacimy około 67 zł, a podróż będzie trwała około 5-6 godzin. Korzystając z własnego samochodu na tej trasie dojedziemy szybciej do celu - w około 4 godziny, będziemy musieli jednak zapłacić za to aż około 113 zł. Kompromisem pomiędzy ceną a komfortem jest wspólny przejazd z BlaBlaCar. Na miejscu będziemy w 4 godziny, a podróż będzie kosztowała nas około 35 zł, czyli mniej niż pociągiem!

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama