| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Podróże promowe z autem dla niepełnosprawnych pasażerów

Podróże promowe z autem dla niepełnosprawnych pasażerów

Turystyka osób niepełnosprawnych coraz bardziej się rozwija. Współczesna infrastruktura oferuje wiele udogodnień dla turystów z ograniczoną mobilnością. Różne środki transportu w tym także promy przygotowały kilka udogodnień dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub wymagających specjalnej pomocy podczas przeprawy promowej.

W zależności od przewoźnika promowego, trasy i promu niepełnosprawni mogą oczekiwać różny standard usług i pomocy. Większość statków posiada windy i specjalne kabiny dla podróżnych z ograniczoną mobilnością. Najlepiej jeśli skontaktujemy się bezpośrednio z przewoźnikiem i zapytamy o udogodnienia dla niepełnosprawnych na danej trasie i statku.

Dokonując rezerwacji biletu promowego należy zaznaczyć, że jeden z pasażerów będzie wymagał specjalnej pomocy przy wejściu na pokład. Jeśli nie ma takiej opcji podczas bukowania biletu, należy jak najszybciej kontaktować się z przewoźnikiem i zaznaczyć, że taka pomoc będzie wymagana. 

Zobacz też: Płyny eksploatacyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Standardowa obsługa pasażera niepełnosprawnego na promie obejmuje:

  • Pomoc przy wejściu na prom. Jeśli dana osoba porusza się samochodem wówczas samochód na pokładzie będzie miał miejsce jak najbliżej windy. W przypadku braku windy załoga pomoże w wejściu na pokład z kabinami lub pokład pasażerski z udogodnieniami.
  • Rezerwacja kabiny. W przypadku braku specjalnej kabiny dla niepełnosprawnych, pasażer otrzyma kabinę najbliższą windy lub innym udogodnieniom.
  • Korzystanie z wózka inwalidzkiego. Jeśli osoba podróżuje bez wózka inwalidzkiego, to można go wypożyczyć na promie. Ktoś z obsługi promu powinien na nas czekać z takim wózkiem na pokładzie, gdzie będziemy parkować samochód.
  • Toalety dla niepełnosprawnych

Zobacz też: Kiedy ubezpieczenie OC zostanie przedłużone automatycznie?

Jeśli przewoźnik posiada specjalne kabiny dla niepełnosprawnych wówczas pojawi się ona na liście przy wyborze akomodacji na promie, np. przy rezerwacji promu Hoek van Holland – Harwich lub Gdynia - Karlskrona. Liczba takich kabin jest bardzo ograniczona, dlatego zaleca się rezerwacje promu z taką kabiną  z dużym wyprzedzeniem. 

Pamiętaj, że na Aferry.pl możesz wybrać spośród 1200 tras promowych i odkryć samochodem oraz promem piękne zakątki Europy bez względu na swoją ograniczoną mobilność

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Forum Doradców Podatkowych

Praktyczne publikacje dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych i kandydatów na doradców podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »