| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Wakacyjne podróże przez Polskę -Kraków

Wakacyjne podróże przez Polskę -Kraków

Specjalnie dla podróżujących, specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu zajmuje mieszkańcom Krakowa dojazd do znanych miejscowości wypoczynkowych.

Dla najbardziej wytrwałych turystów ciekawą propozycję stanowi wyjazd do Mrągowa lub Gdańska, w zależności od tego czy wolą odpoczywać nad jeziorem, czy na bałtyckiej plaży. Podróż do Mrągowa zajmuje średnio aż 8 godz. i 53 minuty. Wycieczka do Gdańska, niewiele mniej bo 8 godz. i 45 minut. Znacznie szybciej można dojechać do Karpacza – potrwa to ok. 5 godz. i 24 minuty. Powody do zadowolenia mają wielbiciele Zakopanego. Z Krakowa dojadą tam w niespełna 2 godziny.

Według analiz sporządzonych przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl, średnie prędkości na omawianych trasach oscylują wokół 60 km/h. Najszybciej jedzie się z Krakowa do Karpacza. Prędkość wynosi wtedy ok. 66 km/h. Do Gdańska dojedziemy ze średnią prędkością wynoszącą 62 km/h. Do niedaleko położonego Zakopanego podróżni jadą z prędkością 56 km/h. Natomiast do odległego Mrągowa jeszcze wolniej, bo z szybkością wynoszącą ok. 55 km/h.

Zobacz także: Podróż służbowa a czas pracy

Jak widać, najwięcej szczęścia mają mieszkańcy Krakowa lubiący górskie wycieczki. Podróż do Zakopanego czy Karpacza zajmie im stosunkowo mało czasu. Na wiele dłuższą podróż muszą przygotować się ci, którzy urlop chcą spędzić na wybrzeżu. Taka wyprawa może potrwać nawet 9 godzin.

Zobacz także: Korki w czasie podróży: jak je omijać?

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 03.07.2012.

Źródło: Creandi

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Atys

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »