reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto internauty > Technika jazdy > Czy wiesz jak wybrać szkołę jazdy?

Czy wiesz jak wybrać szkołę jazdy?

Nie wystarczy zapisać się na najtańszy kurs w mieście, by zdać prawko. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, aby później czuć się w miarę pewnie na egzaminie i uniknąć podchodzenia do niego nieskończoną ilość razy.

Najtańsze nie oznacza najgorsze, ale warto uważać przy wyborze kursów oferowanych po wyjątkowo promocyjnych cenach – na czymś przecież OSK musi oszczędzać, skoro decyduje się na zniżki! Tani kurs niestety bardzo często jest dużo mniej rzetelny. Jeśli nie jesteśmy pewni danej szkoły jazdy, można sprawdzić w starostwie jak wypada zdawalność jej uczniów. Nigdy nie zaszkodzi też poszukać na jej temat informacji w sieci, na przykład na forach internetowych.

Zobacz też: Jak zmniejszyć zużycie większości elementów silników samochodowych?

Zwróć uwagę na kwestie techniczne – stan pojazdów oraz wygląd ośrodka, zwłaszcza placu manewrowego. Sprawdź na przykład czy stanowiska szkoleniowe mają wymiary zgodne z przepisami i jakiej marki są auta szkoleniowe. Oczywiście najlepiej od razu uczyć się jeździć na takim modelu samochodu, z jakim będziemy mieli do czynienia na egzaminie.

Teoria też jest ważna! Choć zajęcia teoretyczne bardzo często nudzą kursantów, są to godziny równie istotne, co te wyjeżdżone na mieście. Dowiedz się więc zawczasu, jak wygląda szkolenie teoretyczne w wybranej przez Ciebie szkole jazdy. Czy instruktorzy rzeczywiście uczą przepisów, czy tylko pytań egzaminacyjnych? Czy zgodnie z obowiązującą procedurą szkolone osoby przechodzą najpierw 30 godzin teorii zanim usiądą za kierownicą? Czasami ośrodki uczą teorii już podczas zajęć praktycznych, co jest niedopuszczalne, ponieważ niedouczeni kursanci nabierają złych nawyków!

Zobacz też: Jak i po co przeliczać jednostki mocy?

Dowiedz się, kto prowadzi szkolenia praktycznie i jakie ma doświadczenie. Nie pozwól na skracanie czasu jazdy – każde zajęcia praktyczne powinny trwać równo godzinę zegarową. Czasami instruktorzy przejeżdżają z uczniami np. 20 kilometrów zamiast 100, by oszczędzić paliwo. Inni wychodzą z założenia, że nie będą z kursantem tracić czasu na ćwiczenie chociażby parkowania równoległego tyłem, bo rzadko wymagane jest ono na egzaminie. Pamiętaj, celem kursu nie jest jedynie zdanie egzaminu, ale nauka jazdy w ogóle! Jeśli zauważysz takie praktyki, zmień instruktora, albo nawet szkołę jazdy.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Pałucki Trusiński Hermelin

Kompleksowa obsługa przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama