reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto internauty > Pozostałe > Czy wiesz jak sprawdzić działanie hamulców?

Czy wiesz jak sprawdzić działanie hamulców?

Od poprawnego działania hamulców zależy bezpieczeństwo jazdy. Warto więc raz na jakiś czas skontrolować działanie układu hamulcowego. Pozwoli to na szybsze wykrycie ewentualnej usterki w układzie hamulcowym.

Sprawdź, czy właściwy jest poziom płynu hamulcowego w układzie hamulcowym. Jeśli w zbiorniczku płynu jest zbyt mało lub nie ma go wcale, uzupełnij układ takim samym płynem, jaki znajduje się w układzie lub płynem zalecanym przez producenta danego auta.

Zobacz też: Jak działają hamulce tarczowe? Budowa zacisków hamulców tarczowych.

Sprawdź, czy układ hamulcowy działa prawidłowo. Aby to zrobić (przy wyłączonym silniku i na postoju) wciśnij energicznie pedał hamulca. Jeśli w połowie skoku pedału odczuwalny będzie opór, to oznacza, że układ jest szczelny i działa prawidłowo. Jeśli taki opór nie wystąpi, należy udać się do mechanika.

Jeśli poprzednia próba wypadła dobrze należy udać się na w miarę równą drogę gruntową. Jeśli nasze auto jest wyposażone w system ABS, należy go wyłączyć. Aby to zrobić trzeba wyciągnąć odpowiedni bezpiecznik.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama