reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auta zabytkowe > Restauracja > Jak wymieniać gumki wycieraczek szyby?

Jak wymieniać gumki wycieraczek szyby?

Zabytkowe pojazdy mają bardzo często tak skonstruowane ramiona wycieraczek szyb, że nie pasują do nich żadne z uchwytów dołączanych do piórek, które można bez problemu nabyć. Pozostaje więc przełożenie gumek z nowych piórek na stare, pasujące do uchwytów.

Wymiana gumek nie jest zabiegiem trudnym, nie potrzeba do niej żadnych specjalnych narzędzi z wyjątkiem delikatnych płaskoszczypów. Konieczna jest też bardzo duża staranność połączona z delikatnym obchodzeniem się z listewkami, usztywniającymi gumkę i zaciskami, w których te blaszki są mocowane.

Najpierw należy ostrożnie zdjąć stare gumki. W tym celu trzeba odgiąć blaszki, które zabezpieczają przed wysunięciem cienkie, metalowe listewki i delikatnie, nie zginając, wyciągnąć je. Następnie zdjąć stare gumki. Jeżeli nowe gumki mają taką samą długość, jak stare, można je przenieść razem z ich listewkami do starych piórek. Przedtem trzeba w tych piórkach odchylić z jednej strony wszystkie uchwyty, które obejmowały jedną z listewek. Ostrożnie włożyć gumkę w piórko tak, aby nieodgięte uchwyty objęły jedną z listewek wraz sąsiadującym z nią paskiem gumy, tak jak było to zrobione przy starych gumkach.

Zobacz także: Jak wykonać światła awaryjne w samochodach, których konstrukcja tego nie przewidywała?

Następnie dogiąć odgięte wcześniej uchwyty aby objęły drugą listewkę w sposób identyczny, jak to jest zrobione z pierwszą listewką. Doginać należy tak, aby listewki nie mogły wykonywać ruchów poprzecznych do osi podłużnej piórka, ale jednocześnie mogły swobodnie przesuwać się wzdłuż niej. Następnie należy dogiąć blaszki, zabezpieczające listewki i gumkę przed wysunięciem się z piórka i założyć piórko na ramię wycieraczki.

Nie wolno dopuścić do najmniejszych trwałych odkształceń listewek, ponieważ grozi to nierównomiernym czyszczeniem szyby przez wycieraczkę.

Zobacz także: Jak znaleźć przyczynę złej pracy wycieraczek szyb?

W przypadku, gdy nowe gumki będą dłuższe od starych, można, po wyjęciu z nich listewek, odpowiednio je skrócić z jednego końca. Do ich usztywnienia użyć listewek ze starych gumek. Po włożeniu tak przygotowanej gumki w uchwyty piórka i ich dogięciu należy odpowiednio ukształtować i zagiąć blaszki zabezpieczające, aby uniemożliwić samoczynne wysunięcie się listewek z gumki, co może nastąpić, ponieważ odcinając koniec gumki odcina się równocześnie zablokowany koniec kanałku, w którym tkwi listewka i wskutek tego może ona się z niego wysunąć.

Aby listewka nie wysuwała się z gumki, można jeden z jej końców przykleić do gumki za pomocą małej kropli szybkoschnącego elastycznego kleju. Uważać przy tym aby nie zanieczyścić klejem roboczej części gumki i jej bocznych ścianek.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jak wymieniać gumki wycieraczek szyby?
Jak wymieniać gumki wycieraczek szyby?

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy Rejestr Wierzytelności

Windykuj dłużnika online. Sprzedawaj i kupuj wierzytelności!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama