| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Majówka w Polsce 2018. Więcej wypadków niż przed rokiem

Majówka w Polsce 2018. Więcej wypadków niż przed rokiem

W czasie długiego weekendu bezpieczeństwa na polskich drogach pilnowało ponad pięć tysięcy policjantów. Niestety, bilans wypadków z ostatniego tygodnia nie jest optymistyczny. W porównaniu z poprzednim rokiem, wypadków drogowych jest przynajmniej dwa razy więcej.

Długi weekend to dla milionów Polaków upragniony czas odpoczynku i możliwość spotkania się z rodziną. Co za tym idzie, jest to czas wzmożonego ruchu na naszych drogach. Dla poprawienia bezpieczeństwa i zapewnienia większej płynności w ruchu drogowym,  policja już od kilku lat prowadzi ogólnopolską akcję „Bezpieczny majowy weekend”. Podczas kontroli policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów i ładunków. Akcja policji w tym roku trwała od rana 27 kwietnia do wieczora 6 maja. Policyjne statystyki nie są optymistyczne.

W ostatnim tygodniu na polskich drogach zginęły 72 osoby, a 1081 osób zostało rannych. Jak informuje Komenda Główna Policji, najtragiczniejsze w skutkach były niedziele: 29 kwietnia oraz 6 maja br., gdzie w wypadkach zginęło 13 i 11 osób. Tegoroczna akcja policji przyniosła gorsze rezultaty. Łącznie doszło do 850 wypadków i zatrzymano 3582 nietrzeźwych kierowców. W ubiegłym roku (od 28 kwietnia do 3 maja) zarejestrowano 356 wypadków i 1571 nietrzeźwych kierowców. Dla porównania w 2015 roku (od 30 kwietnia do 3 maja) doszło do 310 wypadków i zatrzymano 1233 nietrzeźwych kierowców.

Główne przyczyny wypadków na polskich drogach policja upatruje w nadmiernej prędkości oraz nieprawidłowemu wyprzedzaniu.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Majówka w Polsce 2018. Więcej wypadków niż przed rokiem / fot. Fotolia
Majówka w Polsce 2018. Więcej wypadków niż przed rokiem / fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Jakubowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »