| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Pracownik i ZUS > Praktyki i staże wakacyjne

Praktyki i staże wakacyjne

To już ostatni dzwonek aby rozpocząć szukanie wakacyjnego stażu lub praktyk. Z perspektywy studenta wakacje to czas największej dyspozycyjności, a więc idealna pora na inwestycję w swój rozwój zawodowy. Na zainteresowanych czekają tysiące ofert, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Jak nie stracić głowy w obliczu stażowej gorączki?

Wyjazd na zagraniczny staż niesie za sobą więcej korzyści. Przede wszystkim: lepsze zarobki. Miesięczne wynagrodzenie stażysty wyjeżdżającego w ramach popularnych programów stażowych wynoszą od 1000 do 1500 euro w krajach Europy Zachodniej, oraz 2000 dolarów w Kanadzie. Oprócz tego student ma okazję doszlifować język, a także wyrobić w sobie szereg wartościowych umiejętności, takich jak łatwość podejmowania nowych wyzwań, zaradność, samodzielność i umiejętność szybkiego radzenia sobie z problemami. Nie wspominając już o możliwości zapoznania się z kulturą i zwyczajami innego kraju.

Staże zagraniczne oferują przede wszystkim państwa Unii Europejskiej, w których bezrobocie utrzymuje się na najniższym poziomie. Są to głównie Niemcy, Wielka Brytania, kraje skandynawskie i Austria. Jednak sporym zainteresowaniem polskich studentów cieszą się również takie państwa, jak USA, Turcja, Brazylia czy Chiny.

- Jeśli chcemy produktywnie wykorzystać najbliższe wakacje, to już ostatni moment na to, by zainteresować się ofertami staży i praktyk – podsumowuje Marcin Kotus z Feender.com. – Pamiętajmy jednak o tym, aby poruszać się po rynku ofert z ostrożnością i rozwagą. Zwracajmy uwagę na ogłoszenia, które nie zawierają opisu wykonywanych obowiązków. Jeśli pracodawca nie potrafi sprecyzować, czym miałby zajmować się stażysta, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że poszukiwany jest człowiek do „wszystkiego i niczego”. Warto rozpocząć poszukiwania od sprawdzonych źródeł, takich jak oficjalne strony firm czy portale gromadzące oferty staży i praktyk, na których zostały one odpowiednio skategoryzowane – dodaje Marcin Kotus.

Jak uzyskać środki na własną działalność gospodarczą?

Źródło: Feender.com

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK