| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Dotacje na biznes z Urzędu Pracy

Dotacje na biznes z Urzędu Pracy

Utraciłeś zatrudnienie, nie daj się zwieść czarnym myślom, nie wmawiaj sobie pecha, nie oceniaj swoich umiejętności i dotychczasowych doświadczeń, patrząc przez pryzmat restrukturyzacji… - nie siedź – działaj, a zauważysz w jak krótkim czasie uda Ci się opanować sytuację patową. W poradniku „ Dotacje na biznes z Urzędu Pracy” znajdziesz wskazówki – jak zdobyć pieniądze na własną firmę - własne małe przedsiębiorstwo.

W progu sukcesu – mam plan zostać biznesmenem

Zakładając firmę konieczne są środki „na start”. Jeśli nie udało Ci się utrzymanie środków na koncie, lokacie, czy w skarbonce – przy odrobinie wysiłku, dostaniesz je m.in. z Urzędu Pracy. Z naciskiem na słowo „dostaniesz”, gdyż są to środki bezzwrotne, ale też jednorazowe. To, że za pomocą 19 000 zł daje się rozkręcić dochodowy biznes, potwierdza fakt istnienia wielu firm, których właściciele skorzystali z tej pomocy i z sukcesem kontynuują działalność. 

Biznes kosztuje – bilans zysków i strat

Zanim złożysz wniosek o dotację, przemyśl, czy posiadasz doświadczenie w danej dziedzinie – jeśli je masz na pewno zaprocentuje na dalszych etapach zakładania i rozwoju firmy. Przemyśl również grupę docelową, do której chcesz trafić z produktem. Kolejny krok to czas na ustalenie kosztów. Należy pamiętać, że rozpoczynając bierzemy pod uwagę tylko niezbędne koszty.

Bezrobotny dla zwiększenia wiarygodności dołączył listę docelowych odbiorców, do których skierował produkt swej przyszłej firmy.

Zaplanuj wydatki miesięczne na utrzymanie firmy, np. ZUS, czynsz, wszelkie abonamenty. Wynotuj co musisz mieć na start – bez jakich środków Twoja firma „nie ruszy”, a co możesz dokupić później. Pamiętaj też o wyborze formy opodatkowania (VAT, ryczałt). Po dokonaniu wstępnej analizy, należy zapoznać się z warunkami aplikacji. 

Wymagane dokumenty - załączniki do wniosku

W poszczególnych punktach wniosku wypisane są niezbędne załączniki. Dobrze jest wypisać je wszystkie, by później skserować i dołączyć do wniosku. Są to np. świadectwa, dyplomy – potwierdzające nasze wykształcenie, oświadczenia, świadectwa pracy, listy intencyjne, akty notarialne. 

Zobacz: Jak przejąć i co zrobić, żeby transakcja była korzystna?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK