| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > Najlepsze lokaty terminowe – ranking z grudnia 2011

Najlepsze lokaty terminowe – ranking z grudnia 2011

Na rynku pojawiło się wiele nowych ofert lokat terminowych. Już niebawem o lokacie terminowej bez podatku Belki nie będzie mowy, więc banki zmieniają oferty dla tych, którzy chcą jeszcze zdążyć z założeniem depozytu. Możemy przyjrzeć się bliżej najnowszym lokatom terminowym w poniższym zestawieniu.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła lokata Tax Free Idea Banku (6,10%). Lokata ta, w celu optymalizacji zysku, oprocentowana jest tak, aby odsetki z niej były równe odsetkom lokaty z kapitalizacją dzienną o oprocentowaniu 6,1%. Jej maksymalna kwota uzależniona jest od okresu, na jaki jest zakładana (np. 7 500 zł dla lokaty na 4 miesiące czy 2 500 zł dla lokaty 12-miesięcznej).

Miejsce trzecie przypadło Lokacie Kapitalnej Toyota Banku (6,10%).

Zmiany nie ominęły też czołówki rankingu lokat 12-miesięcznych. Na pierwsze miejsce zasłużyła Lokata Kapitalna Toyota Banku (6,15%). Na drugiej pozycji uplasował się Idea Bank i Lokata Praktyczna (6,10%), a na trzeciej – Dobolokata, oferowana przez Inteligo (5,59%).


Nim zdecydujesz się na lokatę sprawdź, które są najlepsze dla Ciebie!

To ostatni dzwonek na ominięcie podatku Belki

Na zakończenie należy powtórzyć to, co zostało napisane na wstępie – coraz większymi krokami zbliża się koniec epoki lokat z dzienną kapitalizacją odsetek. Jeżeli chcemy więc skorzystać z tego typu produktów, powinniśmy się pospieszyć…

Trzeba też zauważyć, że niektóre banki zareagowały na zmianę przepisów podatkowych. Do tej grupy zaliczyć można Lokatę z Gwarancją na zmianę przepisów podatkowych Meritum Banku czy Lokatę Tax Free Idea Banku. Jest w czym wybierać. A więc… do banków po nową lokatę terminową!

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK