REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Banki promują lokaty internetowe

Mateusz Ostrowski
Analityk rynku produktów bankowych
Michał Sadrak

REKLAMA

REKLAMA

Coraz więcej banków proponuje szybkie założenie lokaty przez internet bez wychodzenia z domu. Lokatę internetową, bez konieczności posiadania rachunku ma w swojej ofercie już pięć instytucji.

REKLAMA

Ostatnio bank DnB Nord zaproponował coś, co można nazwać internetowym sklepem z lokatami. Zasada działania jest taka, że depozyt można założyć za pośrednictwem Internetu bez jakiegokolwiek kontaktu z pracownikiem banku. Z pozoru wydaje się, że to nic nowego, bo e-lokaty proponują niemal wszystkie banki. Różnica polega na tym, że w większości trzeba mieć w nich założone konto i dostęp do bankowości internetowej. W przypadku sklepów z lokatami założenie depozytu może być pierwszym i jedynym kontaktem z tą instytucją. Nie trzeba w niej zakładać ROR-u. Jednak trzeba pamiętać, że jakiś rachunek bankowy posiadać musimy, bo założyć lokatę można przelewem z konta bankowego. Tego typu rozwiązań przybywa, bo oprócz DnB Nord mają je swojej ofercie Bank Pocztowy, Bank Ochrony Środowiska, Meritum Bank i Getin Noble Bank za pośrednictwem strony Open Finance.

REKLAMA

Internetowe lokaty poza wygodą mają dla klientów jeszcze ważniejszą zaletę, a mianowicie wysokość oprocentowania. Generalnie jest ono wyższe niż w przypadku tradycyjnych lokat zakładanych w oddziałach banków. Ta zasada dotyczy również e-lokat oferowanych przez pozostałe banki posiadaczom rachunków. Decydując się na taki depozyt można liczyć na wyższe oprocentowanie. Nic dziwnego, bo internetowy klient jest dużo lepiej zaznajomiony z ofertami banków i wybiera instytucje oferujące najwyższe stawki. Wystarczy rzut oka na tabelę oprocentowania lokat w internetowych sklepach. W Banku Pocztowym znajdziemy dwuletnią lokatę z oprocentowaniem na poziomie 7 proc. W GNB jest depozyt z dzienną kapitalizacją, czyli pozwalający uniknąć 19-proc. podatku Belki, który odpowiada lokacie na 6,98 proc. Niewiele mniej oferuje Meritum Bank gdzie na rocznym depozycie można zarobić prawie 6,5 proc.

Czytaj też: Lokaty bez podatku Belki

Banki oferujące lokaty internetowe, bez konieczności zakładania konta

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wskaźnik koniunktury GUS. Gastronomia i zakwaterowanie z największym wzrostem

    Zakwaterowanie i gastronomia znalazły się wśród branż, w których notowany był do tej pory dodatni wskaźnik koniunktury (informacja i komunikacja oraz finanse i ubezpieczenia).

    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    REKLAMA

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    REKLAMA

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA