| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Ranking kont bankowych – specjalnie dla kobiet

Ranking kont bankowych – specjalnie dla kobiet

Specjaliści od bankowego marketingu dwoją się i troją, by dotrzeć z dedykowaną ofertą do kolejnych grup odbiorców. Mamy już konta dla dzieci, studentów, VIP-ów i dorosłych. Przyszedł również czas na konta dla… kobiet.

- opłaty za przelewy zewnętrzne: przyznawaliśmy 1 punkt za bezpłatny przelew; za każdą złotówkę, którą trzeba zapłacić za przelew przyznawaliśmy 1 punkt ujemny (jeśli więc przelew zewnętrzny kosztuje 5 zł to bank dostawał 5 punktów ujemnych)
- opłaty za wypłaty z bankomatów: przyznawaliśmy1 punkt za bezpłatną wypłatę z bankomatu własnego banku, 1 punkt jeśli bank umożliwia bezpłatne wypłaty z obcych bankomatów, bank otrzymywał 0,5 punktu jeśli bankomaty własne tego banku były bezpłatne na całym świecie (np. jeśli w każdym miejscu na świecie można wypłacić pieniądze z bankomatu Deutsche Banku bezpłatnie to bank dostawał ekstra pół punktu)
- za brak własnych placówek przyznawaliśmy jeden punkt ujemny
Analiza korzyści płynących z posiadania konta, w szczególności tego o kobiecym charakterze nie sprowadza się tylko do zsumowania kosztów jego obsługi. Dlatego pracując nad rankingiem przyjęliśmy inne kryteria, które naszym zdaniem najlepiej oddają „kobiecość konta”. W ten sposób ranking promuje te oferty, które najlepiej odpowiadają na realne zapotrzebowanie kobiet.

L.P.

Bank
Nazwa konta

Liczba punktów za specjalny pakiet ubezpieczenia dla kobiet

1

Bank Zachodni WBK
Konto na Obcasach

9 pkt.

2

BNP Paribas Fortis
Pakiet Komfort

6,5 pkt.

2

Deutsche Bank PBC
DB Focus

6,5 pkt.

Tę kategorię zdecydowanie zwyciężyła oferta BZ WBK. Specjalny pakiet „Na Obcasach” jest naszym zdaniem prawie idealny. Przyznaliśmy mu 9 punktów. 

Konto Na Obcasach oferuje pakiet ubezpieczeniowy i pomocowy w cenie 5 zł miesięcznie. Plusem jest to, że przez 6 miesięcy pakiet jest darmowy oraz korzystanie z niego sprawia, że prowadzenie konta jest darmowe (w standardzie opłata za prowadzenie wynosi 7 zł miesięcznie). Oto co zawiera pakiet:

  • ubezpieczenie zdrowia w przypadku wystąpienia poważnego zachorowania w postaci nowotworu złośliwego piersi i szyjki macicy,
  • pakiet medyczny, który obejmuje 24-godzinną pomoc medyczną w chwili nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku,
  • Home Assistance, który obejmuje 24-godzinną interwencję m.in. hydraulika, ślusarza, w razie awarii, kradzieży z włamaniem lub zdarzenia losowego,
  • Car Assistance, który obejmuje 24-godzinne wsparcie m.in. w naprawie pojazdu, holowanie pojazdu, pomoc w wymianie koła,
  • infolinię „Assistance dla Kobiet”, która obejmuje 24-godzinne wsparcie, m.in. organizację usług opiekunki do dziecka.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK