| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Leasing w procedurach uproszczonych

Leasing w procedurach uproszczonych

Czy możliwe jest uzyskanie leasingu w procedurach uproszczonych? Tak, jednak dotyczy to głównie samochodów.

Uzyskanie leasingu w procedurach uproszczonych jest możliwe, dotyczy to jednak głównie samochodów. Dla małych i średnich przedsiębiorstw pozyskanie samochodów poprzez ich leasing jest sprawą o wiele prostszą niż uzyskanie kredytu na ten cel. Dodatkowo, warunki wstępne stawiane przez firmy leasingowe są o wiele mniej restrykcyjne, niż ma to miejsce w przypadku kredytu.

W większości przypadków, by wziąć w leasing nowe auto, wystarczy wypełnienie wniosku leasingowego, dostarczenie dokumentów rejestrowych firmy i dokonanie opłaty wstępnej w odpowiedniej wysokości.

Kryteria nie są jednakowe dla wszystkich

Warto wiedzieć, że pomimo takich ułatwień, nie wszystkie firmy leasingowe mają jednakowe kryteria dotyczące udzielania leasingu na samochody. Niektóre życzą sobie wciąż zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i ZUS, duża część wymaga określonego w procedurach okresu działalności firmy oraz dokumentacji obrotu i zysków.

Polecamy: Czy leasingiem można sfinansować rozpoczęcie działalności?

Prawie wszystkie przedsiębiorstwa leasingowe, nawet przy uproszczonych procedurach, ustalają określony próg maksymalnej wartości samochodu, do którego udzielają leasingu na zasadach uproszczonych.

Różnice między poszczególnymi firmami leasingowymi w procedurach, wymaganiach dotyczących minimalnego okresu działania firmy, czy minimalnej wpłaty własnej klienta, są na tyle duże, że dla niezorientowanego przedsiębiorcy mogą być trudne do zrozumienia.

Warto w tym momencie skorzystać z usług profesjonalisty, który doradzi najlepszy wariant leasingu, przedstawi ofertę wybranej firmy oraz szybko i sprawnie doprowadzi do podpisania umowy leasingu.

Polecamy: Zalety leasingu konsumenckiego

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »