| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Osłabienie dolara po zapowiedziach członka Fed

Osłabienie dolara po zapowiedziach członka Fed

Notowania dolara wobec euro zbliżyły się do poziomu 1,5 po wypowiedzi Jamesa Bullarda, zwolennika łagodzenia polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych.

USD/PLN: Sytuacja podobna jak w przypadku EUR/PLN. Dzisiejszy spadek wygenerował formację gwiazdy wieczornej na dziennym wykresie, a czarna świeca zniwelowała z naddatkiem osłabienie złotego z piątku. Rynek spadł w okolice 2,7450-2,75 zł, które wcześniej były traktowane jako opór (obecnie wsparcie). Wskaźniki 4H są jednak w silnych trendach spadkowych, co sugeruje, iż po ewentualnej drobnej korekcie, w kolejnych godzinach możemy testować okolice kolejnych wsparć w rejonie 2,73.

EUR/USD: Z koncepcji spadku poniżej 1,48, która była forsowana w piątek po południu, nie pozostało wiele. Nieoczekiwany impuls (wypowiedź członka FED w niedzielę) sprawił, iż wróciła koncepcja testowania strefy 1,50-1,5050, do której w zasadzie już się zbliżyliśmy. Wskaźniki 4H potwierdzają siłę trendu wzrostowego, co teoretycznie daje szanse na to, aby jeszcze dzisiaj przetestować okolice 1,5050-60, czyli szczytów z 23 X i 10 XI. Trudno obecnie określić, jak ta operacja się zakończy, niemniej są pewne szanse, aby EUR/USD dotarł w kolejnych dniach nawet do 1,5160, gdzie znajduje się 76,4 proc. zniesienie Fibonacciego fali spadkowej z jesieni ub.r. Wciąż jednak większe prawdopodobieństwo jest dla utrzymania konsolidacji 1,4800-1,5050.

GBP/USD: Funt poszedł dzisiaj w górę w ślad za ożywieniem na pozostałych walutach carry. Wskaźniki na 4H pokazują budowanie się trendu wzrostowego. Warto jednak zwrócić uwagę na istotność strefy oporu już od 1,6600 do 1,6650, a także obserwowaną fundamentalną słabość funta na przestrzeni ostatnich 2 tygodni. Ma ona związek m.in. ze spekulacjami wokół nadmiernego zadłużenia Wielkiej Brytanii, które może negatywnie odbić się na ratingach tego kraju.

Czytaj także

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Split payment - podzielona płatność79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK