REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Główna para walutowa w rejonie 1,44

Wczoraj brakowało danych ze świata makroekonomii, które zainspirowałyby inwestorów do podjęcia bardziej znaczących decyzji.
Wczoraj brakowało danych ze świata makroekonomii, które zainspirowałyby inwestorów do podjęcia bardziej znaczących decyzji.

REKLAMA

REKLAMA

Na początku tygodnia nastąpiło odreagowanie na rynku euro. Wczoraj dolar umacniał się przez całą sesję. Pod koniec notowań kurs EUR/USD osiągnął wartość 1,4435.

W trakcie dzisiejszej sesji w Azji eurodolar kontynuował marsz w kierunku południowym, przebijając opór na poziomie 1,4400. Rano kurs EUR/USD walczył o powrót ponad ten poziom. Europejskiej walucie zaszkodziły informacje o kolejnym trzęsieniu ziemi w Japonii. Wczorajsza sesja na rynkach globalnych była uboga w istotne publikacje makroekonomiczne. W Europie pojawiły się dane za luty, dotyczące wielkości produkcji przemysłowej we Francji i Włoszech. Jednak z racji okresu, którego dotyczą te publikacje, ich wpływ na rynek był neutralny.

REKLAMA

Dowiedz się także: Jakie wydarzenia były najważniejsze dla rynku walutowego w pierwszym tygodniu marca?

Dziś na otwarciu sesji europejskiej pojawiły się dane o inflacji w Niemczech za marzec. Odczyt okazał się wyższy od konsensusu i wyniósł 2,3 procent r/r, wobec oczekiwań na poziomie 2,2 procent r/r. Taki wynik może stanowić wsparcie dla wspólnej waluty w pierwszej części sesji. Dla rynków istotne będą też publikacje marcowej inflacji w Wielkiej Brytanii oraz indeksu niemieckiego instytutu ZEW. Popołudniowe dane z USA, dotyczące bilansu handlu zagranicznego, będą bacznie obserwowane przez inwestorów. Natomiast wieczorna informacja o wykonaniu budżetu federalnego za marzec, w przypadku dużego deficytu, może znacząco wpłynąć na kurs dolara podczas jutrzejszej sesji.

Polecamy serwis: Kredyty

We wtorek, podobnie jak wczoraj, na polski rynek nie wpłynęły publikacje jakichkolwiek danych ze sfery realnej. Pewien wpływ na złotego może wywierać informacja o obniżeniu prognoz wzrostu gospodarczego dla Polski na ten rok w najnowszym raporcie MFW. W sytuacji znaczących napięć, związanych z finansami publicznymi, niższy wzrost PKB automatycznie zwiększa ryzyko przekroczenia drugiego progu bezpieczeństwa, zapisanego w ustawie o finansach publicznych. Złoty otworzył się dziś na poziomie 3,9841 za euro. Pogorszenie sentymentu na rynkach światowych, spowodowane m.in. trzęsieniem ziemi w Japonii, w tej sytuacji może deprecjonować złotego. Spodziewamy się kontynuacji stopniowego osłabienia polskiej waluty. W dniu dzisiejszym oczekujemy, iż EUR/PLN będzie poruszał się w przedziale 3,97-3,99 za euro.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Krzysztof Wołowicz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA