| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Porównanie kredytów hipotecznych - Gold Finance, sierpień 2009 r.

Porównanie kredytów hipotecznych - Gold Finance, sierpień 2009 r.

Nadal w ofertach banków znaleźć można kredyty hipoteczne w walutach obcych na 100 proc. wartości nieruchomości. Z miesiąca na miesiąc jednak zmieniają się warunki przyznania takich kredytów i ich marże.

Okazuje się, że możemy liczyć na bardzo różnorodną ofertę banków w zakresie kredytów na zakup działki budowlanej. Do dyspozycji klientów są bowiem kredyty w różnych walutach. Biorąc pod uwagę wysokość raty takiego kredytu i maksymalny okres kredytowania, to najlepszy kredyt uzyskamy w mBanku, Multibanku i Deutsche Banku. Najniżej oprocentowany kredyt dostaniemy w Banku Nordea, ale możemy tam liczyć na maksymalnie 20 letni okres kredytowania. Biorąc pod uwagę kredyt na zakup działek rolnych lub też rekreacyjnych, to sytuacja wygląda nieco inaczej. Wystarczającym powodem, aby w praktycznie każdym banku działka została zakwalifikowana jako budowlana jest to, aby była przeznaczona pod zabudowę w studium bądź planie zagospodarowania przestrzennego (działka nie musi mieć statusu działki budowlanej w ewidencji gruntów oraz KW). W niektórych bankach wystarczy, aby uznał, że działka ma tzw. potencjał budowlany (np. działka rolna położona w środku miasta). Są banki, w których istnieje możliwość akceptacji działek typowo rolnych, m.in. BGŻ, Dombank, Metrobank. W przypadku takich działek jest wymagany od klienta wyższy wkład własny.

Oferta kredytów na zakup działek budowlanych jest więc bardzo różnorodna. Banki udzielają tego typu kredyty w różnych walutach. W poszczególnych Bankach występują różnice w maksymalnym okresie kredytowania przy zakupie działek. Natomiast kwestie kredytowania i zabezpieczania się na działkach rolnych są traktowane przez banki dość indywidualnie i zależą w dużej mierze od atrakcyjności danej działki.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Zych

Finansowanie dla firm - kredyty, leasing, faktoring.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK