| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Najlepsze kredyty hipoteczne w marcu 2011 r. – porada

Najlepsze kredyty hipoteczne w marcu 2011 r. – porada

W marcu rynek kredytów hipotecznych uległ zasadniczym zmianom, w porównaniu z lutym. Eksperci zauważyli, że wśród nowych ofert pojawiły się kuszące hasła, takie jak marża 1 proc. i prowizja 0 proc. Czy te slogany mają jednak przełożenie na niższy koszt kredytowania?

Oferta Raiffeisena jest tylko nieznacznie tańsza niż drugiego w rankingu Deutsche Banku. Podobnie jak przy kredycie w PLN (opisywanym wyżej), mamy do wyboru zerową stawkę prowizji z wyższą o 0,2pp. marżą lub niższą marżę i standardową wysokość prowizji (3%, min. 300 zł). Decydując się na opcję bez prowizji, do 5 lat wydłużony zostaje okres, w którym przedterminowa częściowa lub całkowita spłata obarczona zostanie 2% prowizją. Taka konstrukcja produktu oczywiście jest mniej korzystna dla osób, które planują wcześniejszą spłatę kredytu.

Trzeci w rankingu kredytów mieszkaniowych w EUR jest BZ WBK. Rata, którą zapłacimy w tym banku, wyniesie około 897 zł. Chcąc skorzystać z oferty, należy posiadać 20% wkład własny.


Ranking kredytów hipotecznych w EUR - marzec 2011
poz.BankRatarówna w PLNProwizja
1RaiffeisenBank 8620%
2DeutscheBank8850%
3BZWBK8972%
4KredytBank 927 1%
5DnBNord 953 0%
6PKOBP 962 do 3,5%
7Alior Bank988 do 5%
8BPHBank 1042 0,6%
9BOŚ Bank 1051 1,5%
10PolbankEFG 1100 1,5%
Stan na:23 marca 2011 r.
Założenia: Kwota kredytu: 200 000 PLN,wartość nieruchomości 286 000 PLN, LTV 70%, okres kredytowania 30lat,prowizja wliczona w ratę

Brak prowizji, marża na poziomie oscylującym wokół jednego punktu procentowego oraz bonusy od banków – ktoś mógłby zapytać, gdzie jest „haczyk”? Warto poważnie zastanowić się nad tym, czy te propozycje, w ramach których wymagane jest otwarcie konta i przelewania regularnie pensji, zakup karty kredytowej bądź planu ubezpieczeniowego, nie okażą się finalnie droższe od standardowej oferty?

„Proklienckie” podejście przy swoim kredycie hipotecznym zastosowały Deutsche Bank oraz ING Bank. W przypadku tych dwóch instytucji, potencjalny kredytobiorca otrzymał prawo wyboru pomiędzy obniżoną marżą a prowizją 0%.

Jednocześnie Deutsche Bank udostępnił ofertę kredytową w PLN, gdzie dla kredytów ze wskaźnikiem LTV do 60%, przy zakupie karty kredytowej, otwarciu konta z zadeklarowanymi wpływami oraz programem inwestycyjno-ubezpieczeniowym, marża wynosi tylko 0,9 pp.

Marzec to kolejny miesiąc z rzędu, kiedy można przebierać w korzystnych ofertach. Banki „kuszą” prowizją 0% lub obniżona marżą. Być może już w kwietniowym rankingu pojawią się kredyty, zawierające te dwa elementy jednocześnie?

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK