| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Gdzie można dostać najlepszą pożyczkę hipoteczną?

Gdzie można dostać najlepszą pożyczkę hipoteczną?

Kredyt hipoteczny to najtańsza opcja na zdobycie środków pieniężnych dla klienta indywidualnego. Ograniczenie stanowi fakt, że zdobyte pieniądze musimy wydać na cel mieszkaniowy.

Podobnie jak w przypadku kredytów na nieruchomości, tak przy pożyczkach hipotecznych pojawia się pojęcie cross-sellu, czyli sprzedaży wiązanej. BNP Paribas jest skłonny dać klientowi lepszą marżę, od 3,2 pkt proc., pod warunkiem, że ten założy ROR i przez trzy lata będzie zasilał go kwotą min. 2,5 tys zł miesięcznie oraz dokonywał co najmniej pięciu operacji bezgotówkowych. W Banku Millennium aktywni posiadacze karty debetowej, wykonujący transakcje bezgotówkowe na kwotę 500 zł, mogą liczyć na obniżenie marży o 0,3 pkt proc.

Polecamy serwis: Lokaty

Kwota pożyczki hipotecznej ograniczona jest z dołu przez jej minimalną wysokość w danym banku, a z góry przez zdolność kredytową klienta oraz maksymalne LtV, czyli stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości. Oprócz wspomnianego wcześniej ING Banku najwyższe maksymalne, możliwe LtV oferują Getin Noble Bank i Bank Pocztowy – po 80 proc. Najgorzej w tej kategorii wypadają Allianz Bank Polska, Bank BPH i Gospodarczy Bank Wielkopolski.

Najlepiej pod względem minimalnej kwoty kredytu wygląda oferta Banku BPS, który udzieli pożyczki już na 10 tys. zł oraz Getin Noble Banku i Gospodarczego Banku Wielkopolskiego, gdzie w ogóle nie ma wartości minimalnej. W PKO BP limit wynosi 80 tys., ale tylko dla kredytów o stałym oprocentowaniu. Przy kredytach o oprocentowaniu zmiennym minimalna kwota nie występuje. Na drugim biegunie są Allianz, Alior, mBank i MultiBank, które pożyczają dopiero od 80 tys. zł oraz absolutny rekordzista, Bank DnB Nord, gdzie minimalna kwota wynosi 150 tys. zł. Przez to ograniczenie bank nie został uwzględniony w rankingu. Modelowemu klientowi, chcącemu pożyczyć 100 tys. zł, w ogóle nie przyzna kredytu. Mimo to oferta DnB Nord jest bardzo ciekawa: bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, a marże rozpoczynają się od 1,4 pkt. proc., co jak na pożyczkę hipoteczną jest propozycją wręcz rewelacyjną. Dla osób, chcących pożyczyć większą kwotę, DnB Nord może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

W przypadku większych sum nie bez znaczenia pozostaje maksymalny okres kredytowania, który w BPS i GBW wynosi tylko 15 lat, w BPH, mBanku, MultiBanku i Pocztowym – 30 lat, a w Aliorze – aż 50 lat. Pozostałe banki mieszczą się w przedziale 20-25 lat, co dla większości klientów jest wystarczające.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Ignaczak

Psycholog i mediator

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »