| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - lipiec 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - lipiec 2010

Gold Finance opublikował kolejny raport na temat rynku kredytów mieszkaniowych. Wynika z niego, że w ofertach roi się od promocji, a co czwarta oferta kredytu złotowego w lipcu staniała.

PKO BP kolejny raz mocno ściął marże odsetkowe, w prezentowanych przez nas ofertach spadki dochodziły do niemal 0,5 pkt. proc. Nordea Bank szczególnie mocno obniżył marże kredytów złotowych. Np. na 100 proc. LTV w złotych marża w prezentowanych przez nas ofertach spadła z 2,8 proc. do 1,8 proc. Millennium od 20 lipca nie pobiera prowizji, gotów jest również udzielać kredytów na promocyjnej marży, w tym dodatkowo oferuje możliwość zmniejszenia marży dla aktywnych klientów. Marże mniejsze o 0,2 pkt. proc. oferuje wobec standardowych dla klientów, którzy posiadają już lub założą rachunek w banku, będą właścicielami karty debetowej do rachunku bankowego i zrealizują za jej pomocą transakcje bezgotówkowe w wysokości 500 zł co miesiąc. Allianz Bank obniża oprocentowanie kredytu hipotecznego. W ramach promocji „Słoneczna hipoteka” marża kredytu niezależnie od wnioskowanej kwoty wynosi:
• dla kredytów z minimum 20 proc. wkładem własnym -1,3 proc.
• dla kredytów z wkładem własnym mniejszym niż 20 proc. lub bez wkładu własnego - 1,5 proc.

Oznacza to obniżenie marży standardowej nawet o 2,1 proc. Aby skorzystać z promocyjnej marży, klienci muszą posiadać lub założyć konto w Allianz Banku, utrzymywać je przez cały okres korzystania z warunków promocyjnych, zasilać miesięcznymi wpływami w wysokości min. 2000 zł oraz wykonywać przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe w miesiącu. Muszą też przystąpić do ubezpieczenia na życie za pośrednictwem Allianz Banku w ramach umowy grupowej z TUiR Allianz, korzystając z niego do czasu całkowitej spłaty kredytu. Odnawiana co rok polisa na życie wymaga składki w wysokości 1 proc. wartości salda kredytu pozostającego do spłaty. Promocja obowiązuje do 17 września.

Pekao Bank Hipoteczny zmienił zasady oceny zdolności kredytowej. Dla klientów zarabiających netto średnio po 3150 zł całkowite obciążenia dochodów zobowiązaniami finansowymi mogą wynieść obecnie 60 proc. zamiast wcześniejszych 50 proc. dochodów. Bank obniżył też marże. Niezależnie od produktu i LTV pobiera 1,75 proc. marży plus WIBOR (3M lub 6M), czyli oprocentowanie wynosi ok. 5,75 proc., a prowizja 2,5 proc. Deutsche Bank PBC przedłużył do 30 września promocję "Prowizja 0%". Promocją zostają objęte kredyty udzielane w PLN lub EUR na min. 100 tys. zł lub równowartości tej kwoty w EUR. Dla kredytów bez prowizji marża kredytu zostaje podwyższona w stosunku do marży obowiązującej w banku dla kredytów mieszkaniowych, określonej dla danego przypadku, o 0,3 pkt procentowego. Wydłużony zostaje do 5 lat okres pobierania prowizji za przedterminową spłatę całości lub części kredytu (2 proc.). Wysokość marży kredytu zależy od waluty kredytu i wartości LTV oraz skorzystania przez kredytobiorcę z dodatkowych produktów oferowanych przez Bank wpływających na poziom marży kredytu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »