| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Jak dostać kredyt studencki?

Jak dostać kredyt studencki?

Instytucja kredytu studenckiego została wprowadzona w 1998 roku w celu poszerzenia dostępu do szkolnictwa wyższego. Odsetki przy jego spłacie pokrywane są z budżetu państwa, a spłata rozpoczyna się w dwa lata po zakończeniu nauki.

Dlaczego warto?

Podczas studiów, zwłaszcza na niektórych kierunkach trudno jest o taką pracę zarobkową, która nie kolidowałaby z czasem na uczelni i pozwalała jeszcze oszczędzić coś na czas po studiach. Wielokrotnie, aby pokryć swoje codzienne wydatki student poświęca czas potrzebny na naukę i tym samym kończy bez oszczędności i bez dobrych wyników. Studia to czas zdobywania wiedzy, ale równie ważne, co ich ukończenie jest to, z jakim wynikiem je ukończymy, bowiem często wpływa to na naszą sytuację na rynku pracy. Są oczywiście osoby, które pomimo dorywczej pracy w charakterze np. kelnera są w stanie uzyskać dobre wyniki i jeszcze coś odłożyć, ale należą raczej do wyjątków.

Najtańszy kredyt na rynku – kiedy możesz go wziąć?

Biorąc kredyt studencki po części jesteśmy odciążeni z potrzeby znalezienia „jakiejkolwiek” pracy i w większym stopni możemy poświęcić się nauce, co jak wskazano wyżej jest bardzo istotne w przyszłej karierze zawodowej. Osoby, które myślą o przeznaczeni kredytu studenckiego na bieżące potrzeby niekoniecznie powinny go brać, bowiem może to pogorszyć ich sytuację, gdyż na koniec studiów zamiast zyskać stracą mając dług w wysokości 30 tys., Jak więc efektywnie wykorzystać kredyt studencki, aby pokryć wydatki a równocześnie poczynić oszczędności? Część pieniędzy warto odłożyć na lokacie, poprzez staranne i wykalkulowane dobierane lokat, kredyt przyniesie jeszcze więcej korzyści, a po zakończeniu studiów łatwiej będzie go spłacić.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »