| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Pożyczki gotówkowe dużo tańsze dla dobrych klientów

Pożyczki gotówkowe dużo tańsze dla dobrych klientów

Kilkuletni klient banku może uzyskać kredyt gotówkowy tańszy nawet o połowę – wynika z analizy Expandera. Jednak nie wszystkie banki premiują swoich „starych” klientów. Ponadto może zdarzyć się również, że znacznie lepszą ofertę kredytobiorca uzyska w banku, w którym nie posiada konta.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku kredytu na kwotę 10 tys. zł zaciąganego na 3 lata. Najtańszą ofertę kredytu dla wszystkich ma Allianz Bank, który nie został umieszczony w powyższej tabeli, gdyż funkcjonuje krócej niż 2 lata. Koszt kredytu w tym banku wynosi 2331 zł, a więc jest niższy od większości ofert przygotowanych w innych bankach dla „starych” klientów.

Z powyższych przykładów wynika, że nie zawsze opłaca się zaciągać kredyt w tym banku, w którym wnioskodawca posiada konto. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że większość banków rzeczywiście przyznaje swoim „starym” klientowi tańszy kredyt. Jednak mimo wszystko zwykle bardziej opłaca się zaciągnąć kredyt w banku, który ma najlepszą ofertę kredytową, nawet jeśli kredytobiorca nie był wcześniej jego klientem.

Expander zwraca jednak uwagę również na to, że w swoim banku zwykle kredyt można uzyskać łatwiej i szybciej. Bank, do którego wpływa wynagrodzenie, posiada bowiem nie tylko informacje o wysokości tego wynagrodzenia, ale także o tym jaką jego część wnioskodawca wydaje na bieżąco. Dzięki temu bank może uprościć procedurę przyznawania kredytu. Przede wszystkim banki zwykle nie wymagają w takich przypadkach zaświadczeń o dochodach. Poza tym cała procedura jest znacznie skrócona, dzięki czemu kredyt może zostać wypłacony nawet w tym samym dniu, w którym został złożony wniosek. Poza tym, niektóre banki konstruując swoją ofertę pożyczek gotówkowych priorytetowo traktują kwestie związane z maksymalnym uproszczeniem procedur dla różnych grup klientów, np. osób prowadzących działalność gospodarczą.

Sprawdź ofertę kredytów gotówkowych

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK