| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Ranking kredytów odnawialnych

Ranking kredytów odnawialnych

Osoby, które z trudem wiążą koniec z końcem, może zainteresować opcja kredytu odnawialnego. Dzięki kredytowi odnawialnemu zyskujemy dostęp do dodatkowej gotówki bez wychodzenia z domu.

To i tak mniej niż prowizja od kredytu gotówkowego. Ta ostatnia może wynieść aż 5%, a często spotykane promocje „0% prowizji” zwykle są obarczone wymogiem ubezpieczenie kredytu, co bankowi rekompensuje brak prowizji.
Ważne

Oprocentowanie w najgorszym przypadku może wynieść 24% (Bank BPH), jednak standardowo stanowi ono 10-15%,  czyli mniej niż oprocentowanie kredytów gotówkowych.

Wybór oferty limitu w koncie

Oferty kredytu odnawialnego mogą różnić się od siebie pod względem tego, które konto wybierzemy. Nie ma dużych różnic między ofertami, które kryją się za kontami prestiżowymi oraz kontami internetowymi – z założenia darmowymi. Dlatego w zestawieniu uwzględniono rachunki najtańsze i w miarę możliwości najbardziej do siebie zbliżone.

Najlepsze konta osobiste! Sprawdź jak wypada Twoje konto na tle innych!

Warto zaznaczyć, że wiele banków obniża oprocentowanie limitu kredytowego przez pierwszy rok po tym, jak przeniesiemy do nich swoje konto. Tak robi np. Bank Millennium, w którym standardowe oprocentowanie kredytu odnawialnego wynosi 18%, jednak jeśli przeniesiemy się tu od konkurencji, to możemy negocjować oprocentowanie już od 10%.

W sporej części ofert mamy do czynienia z widełkami. Trzeba odnotować, że zwykle im wyższy limit zostaje przyznany, np. 50 tysięcy, tym niższe dostajemy oprocentowanie.

Jeden z wyjątków stanowi oferta Raiffeisen Banku przy koncie Comfort Direct. Jeśli nasz wykorzystany limit nie przekroczy 1000 zł, to oprocentowanie wyniesie 0%.

Dodatkowo w Credit Agricole, Banku Millennium oraz w Citi Handlowym pierwsze 7 dni korzystania z kredytu wiąże się z zerowym oprocentowaniem.

Oferty prezentują się naprawdę różnie. Na pewno jako jedną z lepszych warto wymienić tę, przypisaną do konta Deutsche Banku. Jej atuty to niska prowizja i jeden z najniższych progów procentowych. Do tego konto to w wielu aspektach jest darmowe, a miesięczna opłata w wysokości 6 zł za kartę debetową nie zostanie od nas pobrana po jednorazowej operacji bezgotówkowej.

To ważne, bo często opłaty za konto, przelewy oraz korzystanie z karty mogą podnieść koszty takiego kredytu, w porównaniu do kosztów kredytu gotówkowego.

Poprawa płynności finansowej

Idea kredytu w koncie jest wielce kusząca. O ile będziemy w stanie utrzymać nieco samodyscypliny, by nie przesadzić z korzystaniem z dostępu do dodatkowej gotówki i nie żyć na nieustannym debecie, to może być to świetny i tani sposób na szybki dostęp do dodatkowych środków. Kredyt odnawialny jest znakomitym sposobem na zwiększenie swojej płynności finansowej.

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »