| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Warto wiedzieć > Karty kredytowe dla oszczędnych

Karty kredytowe dla oszczędnych

Najwięcej zaoszczędzić można używając karty kredytowej Banku BPH. Posiadacze karty zakupowej tego banku odzyskają 1,5% wykonanych płatności. W rezultacie w ciągu 2 lat zwroty są o 203 zł wyższe od ponoszonych opłat. Podobne rozwiązanie stosują również Alior Bank, Polbank i Toyota Bank.

Kolejnym bankiem, który wypłaca zwroty na karcie jest Polbank. W przypadku karty kredytowej Polbank-Era zwracany jest 1% wydatków. Zgodnie z regulaminem, aby tą kartę otrzymać trzeba być jednak klientem PTC, czyli posiadać telefon w sieci Era. Nie możemy jednak przyjąć założenia, że każdy skąpiec ten warunek spełnia. Dlatego do zestawienia uwzględniamy inną kartę tego banku – Praktyczną kartę kredytową. W jej przypadku zwrot jest jednak niższy, gdyż wynosi 0,5%, jednak nie więcej niż 10 zł miesięcznie. Kolejną zaletą tej karty są łagodne warunki, pozwalające uniknąć opłaty za korzystanie – 25 zł rocznie. W pierwszym roku wystarczy wykonać 1 płatność w ciągu pierwszych 3 miesięcy od jej otrzymania. W kolejnych latach trzeba wykonać co najmniej 24 płatności rocznie lub roczna łączna ich wartość musi przekraczać 3 600 zł. Trzeba jednak zapłacić co miesiąc za obowiązkowe ubezpieczenie na wypadek śmierci lub od stałej niezdolności do pracy. Składka wynosi 0,15% od kwoty zadłużenia, czyli w przypadku kwoty 800 zł, będzie to 1,5 zł płatne co miesiąc.

0,5% lub 1% zwrotu można również uzyskać, korzystając z karty MasterCard Silver Alior Banku. Wyższa stawka jest przyznawana klientom, którzy wykupią pakiet ubezpieczeń. Poza tym, nasz skąpiec nie uniknie opłaty za drugi rok korzystania z karty. Będzie musiał zapłacić 35 zł, gdyż z opłaty zwalnia dopiero roczny obrót na poziomie 15 tys. zł.

Bardzo wysoką stawkę zwrotu – nawet do 3% - oferuje Toyota Bank na karcie Toyota Black Pearl. Jest to jednak jedynie promocja, która potrwa do końca czerwca. W tym przypadku zwrot nie dotyczy jednak wszystkich wydatków. Uznawane są jedynie płatności wykonane w punktach objętych promocją – jest to 25 000 wybranych sklepów i stacji benzynowych. Nie ma wśród nich jednak hipermarketów, czy sklepów z żywnością. Poza tym, aby otrzymać zwrot w wysokości 3%, suma sald na kontach posiadacza powinna wynieść co najmniej 20 tys. zł. Ponadto należy posiadać w tym banku rachunek o nazwie Konto Hybrydowe lub być objętym ubezpieczeniem Ochrony Prawnej DAS. Warto dodać, że jest również możliwość uzyskania zwrotów w wysokości 1% lub 2%. Aby je uzyskać trzeba spełnić łagodniejsze warunki. W każdym przypadku maksymalna kwota zwrotów nie może jednak przekroczyć 760 zł. 

Czytaj też: Karta kredytowa może przynieść zysk

W poniższej tabeli umieściliśmy pozostałe karty, które skąpiec powinien brać pod uwagę. Co prawda nie posiadają one funkcjonalności zwrotu dokonanych wydatków, ale przy złożonych obrotach (miesięcznie 8 płatności po 100 zł każda) będą one bezpłatne. Poza tym należy pamiętać o tym, że każda karta kredytowa może generować dodatkowy dochód. Karta pozwala bowiem płacić za dokonane zakupy z prawie 2 miesięcznym opóźnieniem. W rezultacie przez ten czas można przechowywać zatrzymane pieniądze na lokacie lub koncie oszczędnościowym, co w ciągu 2 lat może przynieść nawet 150 zł odsetek.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK