REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie!

Nowodworski Estates
Biuro Nieruchomości
Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie! /fot. shutterstock
Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie! /fot. shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W Polsce inwestowanie w nieruchomości to wciąż najpopularniejszy pomysł na lokowanie oszczędności. Rynek ten gwarantuje stabilne i względnie wysokie zyski. Ryzyko strat wydaje się przy tym bardzo nikłe. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej zastanawiają się nad tym, jaką aktywność na rynku nieruchomości wybrać. Z odpowiedzią przychodzą eksperci biura Nowodworski Estates, którzy w swoim artykule prezentują najpopularniejsze sposoby zarabiania na mieszkaniach.

1. Wynajem mieszkań

Zdaniem specjalistów z biura Nowodworski Estates to właśnie ten sposób inwestowania w nieruchomości zasługuje na szczególną uwagę. Wiąże się z bezpieczeństwem i komfortem stabilnych dochodów. Pomocna w tym przypadku może okazać się usługa zarządzania najmem.

REKLAMA

2. House flipping

Wywodzący się z Zachodu house flipping to metoda, która w naszym kraju wciąż zyskuje zwolenników. Biznes tego rodzaju wiąże się z kompetencjami obejmującymi zarówno wyszukiwanie nieruchomości w okazjonalnych cenach, jak i podnoszenie ich wartości oraz ponowne wprowadzanie na rynek. Bez odpowiedniej wiedzy ani rusz. 

Polecamy: Jak przygotować się do zmian w 2020 r.

3. Multiapartamenty

Kupowanie dużych mieszkań i przerabianie ich na mniejsze z oddzielnymi wejściami to kolejny zyskujący na popularności sposób inwestowania w nieruchomości. Problemem mogą się tu okazać ograniczenia wynikające z przepisów budowlanych i możliwości aranżacyjnych. Niemniej jednak deweloperzy już na etapie projektowania przewidują taki sposób zarabiania na mieszkaniach. Apartamenty budowane są w taki sposób, by mogły funkcjonować zarówno jako jedna całość, jak i kilka samodzielnych mieszkań.

4. Najem krótkoterminowy

To kuszący sposób zarabiania na mieszkaniach, niestety obarczony wysokim ryzykiem. Choć zyski mogą cieszyć, nieruchomość przeznaczona pod wynajem krótkookresowy zostaje bardzo szybko wyeksploatowana. Jej utrzymanie sporo kosztuje i wymaga dużego zaangażowania ze strony właściciela. Wynajmowanie mieszkania na krótkie terminy jest więc zarezerwowane dla osób, które mają na to wystarczająco dużo czasu i oczywiście… posiadają nieruchomości w turystycznych lokalizacjach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

5. Podnajmowanie mieszkania

To doskonały sposób na to, aby zacząć zarabianie na nieruchomościach. Niepotrzebny jest w tym przypadku duży kapitał. Wystarczy korzystna umowa z właścicielem mieszkania. Wynajmowany w ten sposób lokal można z zyskiem udostępnić innym mieszkańcom. Wystarczy pomysł na zaaranżowanie nieruchomości i wynajęcie jej po wyższej cenie.

6. Usługi hotelarskie

Czasami można znaleźć inwestycję deweloperską, w której właściciel oferuje podpisanie umowy na świadczenie usług hotelarskich. Wchodzi się więc w posiadanie lokalu, który zostanie udostępniony gościom hotelowym. Za takie użyczanie mieszkania deweloper regularnie wypłaca ustaloną kwotę, która określona jest w odpowiedniej umowie. Zawsze też można pokusić się o otwarcie własnego hotelu czy hostelu, ale biznes tego rodzaju wiąże się z wieloma kwestiami wymagającymi dodatkowych kompetencji.

7. Lokale usługowe

Lokale przeznaczone pod prowadzenie przedsiębiorstwa to towar zdecydowanie bardziej deficytowy niż mieszkania. Dlatego w większych miastach warto zainwestować właśnie w taki rodzaj nieruchomości. Trzeba przy tym jednak pamiętać o wszelkich uwarunkowaniach prawnych, dotyczących lokali usługowych. Projekty muszą być zgodne z konkretnymi przepisami budowlanymi i zasadami BHP. Warto skorzystać tu z pomocy pośrednika, który na swoim pokładzie ma nie tylko prawników, ale i architektów.

Inwestuj w nieruchomości!

Jak wynika z artykułu Nowodworski Estates, sposobów zarabiania na nieruchomościach jest wiele, ale nie każdy jest równie bezpieczny i opłacalny. Warto skupić się na tych najbardziej popularnych, a więc wynajmie i flippingu.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wskaźnik koniunktury GUS. Gastronomia i zakwaterowanie z największym wzrostem

    Zakwaterowanie i gastronomia znalazły się wśród branż, w których notowany był do tej pory dodatni wskaźnik koniunktury (informacja i komunikacja oraz finanse i ubezpieczenia).

    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    REKLAMA

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    REKLAMA

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA