| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Co da nam zakup nieruchomości za granicą?

Co da nam zakup nieruchomości za granicą?

Dzięki kupionym za pół miliona dolarów nieruchomościom można otrzymać wizę rezydencką na trzy lata do USA. Niestety zarządzanie taką nieruchomością nie upoważnia do legalnej pracy w Stanach Zjednoczonych. Z kolei Hiszpanie usiłują zainteresować potencjalnych nabywców nowymi nieruchomościami, okresowo obniżając na nie stawkę podatku VAT.

Polecamy serwis: Kredyty

Zakup nieruchomości ma uprawniać jedynie do otrzymania wizy rezydenckiej, a ta nie zezwala na legalną pracę. Jeśli imigrant chciałby ją podjąć, musiałby ubiegać się o pozwolenie na standardowych warunkach. Ponadto osoba, która dostanie wizę, będzie musiała przebywać w USA prze minimum 180 dni w roku, płacąc tam podatki.

Pomysłodawcy ustawy przyznają, że jest ona adresowana głównie do Kanadyjczyków, Chińczyków, Meksykanów, Anglików i Hindusów. Skorzystać z tego dodatkowego programu wizowego będzie jednak mógł każdy.

Hiszpania obniżyła VAT i reklamuje swoje nieruchomości za granicą

Z kryzysem na rynku nieruchomości walczą też Hiszpanie. Choć zasób niesprzedanych nieruchomości szacuje się tam na znacznie mniej, bo 700 tys., to czas potrzebny do ich „upłynnienia” jest podobny jak w USA. Co ciekawe, politycy z Madrytu także chcą wesprzeć rynek, nie generując przy tym kosztów dla budżetu.

Statystyki dla Hiszpanii mówią o przecenie mieszkań i domów rzędu kilkunastu procent na przestrzeni ostatnich 4 lat, a prognozy nie wskazują na szybką poprawę sytuacji. W ramach już podjętych działań minister budownictwa osobiście zachęca Anglików, Francuzów, Niemców, Szwajcarów, Holendrów, a nawet i Rosjan do inwestowania w nieruchomości w Hiszpanii. Wydaje się jednak, że bardziej namacalne efekty przyniesie okresowe obniżenie stawki podatku VAT na nowe nieruchomości w Hiszpanii. Stosowana dotychczas stawka 8% została zredukowana o połowę. Niższy podatek od obowiązuje tylko do końca tego roku, więc pozostało coraz mniej czasu, żeby wybrać odpowiednią nieruchomość.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »