| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rodzaje funduszy > Jakie były wyniki funduszy akcji zagranicznych w styczniu 2011?

Jakie były wyniki funduszy akcji zagranicznych w styczniu 2011?

Miesiąc temu eksperci obstawali przy tym, że nastąpi kontynuacja trendów z drugiej połowy roku 2010, a zatem kursy spółek związanych z rynkami wschodzącymi powinny iść w górę przy jednoczesnym zaostrzeniu kryzysu fiskalnego strefy euro. Jak zachowywał się zagraniczny rynek akcji w styczniu? Dowiedz się, co wpłynęło na decyzje inwestorów.

Za odpływ kapitału z emerging markets w pewnej części odpowiadał też wzrost atrakcyjności największego rynku akcji na świecie, czyli giełd w Stanach Zjednoczonych. USA są jednym z niewielu krajów rozwiniętych, który zanotuje w bieżącym roku wyższą dynamikę wzrostu PKB niż w 2010. Analitycy oczekują średniego wzrostu zysków amerykańskich spółek co najmniej o kilkanaście procent. Poprawa koniunktury w USA będzie, przynajmniej do połowy roku, wspierana przez drugą rundę ilościowego luzowania polityki pieniężnej. Ożywienie gospodarcze w USA powinny podtrzymywać także zatwierdzone niedawno ulgi podatkowe. Te czynniki kuszą globalnych inwestorów i przyczyniają się do tego, że w portfelach przeważają akcje amerykańskie, co odbywa się kosztem papierów spółek notowanych na rynkach wschodzących. Jak na razie można założyć, że te spadkowe tendencje na rynkach wschodzących noszą znamiona korekty technicznej. Gospodarki wspomnianych krajów, mimo wzrostu presji inflacyjnej, nadal będą dynamicznie się rozwijać.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SaldeoSMART

SaldeoSMART to ewolucja w księgowości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK