| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Wiara we wzrosty została podkopana

Wiara we wzrosty została podkopana

Po poniedziałkowej silnej przecenie dziś przyszedł czas na wytchnienie. Trudno jednak mówić o poważniejszym odreagowaniu. Nastroje wciąż nie są najlepsze i nie widać czynnika, który mógłby je poprawić. Inwestorzy nie reagują na pozytywne informacje, widać więc, że ich nastawienie do rynku wyraźnie się zmieniło.

Główne giełdy europejskie zaczęły dzień od niewielkich zwyżek, sięgających około 0,5 proc. i do południa niemal nie zmieniały swej wartości. Sytuacji nie poprawił nawet znacznie lepszy niż oczekiwano odczyt wskaźnika nastrojów niemieckich inwestorów. Znacznie większy optymizm panował na giełdach naszego regionu, ale i tu zwyżki nie porażały swoją skalą. Liderem był węgierski BUX, który zyskał prawie 2 proc., zwyżki na pozostałych parkietach nie przekraczały 1 proc. Skala odbicia po wczorajszej przecenie nie była więc imponująca.

Niewielka poprawa sytuacji na giełdach pomogła nieco wspólnej walucie, która zyskiwała wobec dolara. Do południa jednak wahania były niewielkie. Euro wyceniano na poziomie 1,41 dolara. Dość spokojnie było też na naszym rynku walutowym. Złoty nieznacznie się umacniał. Największy ruch miał miejsce wczoraj wieczorem, gdy złoty zyskał do dolara około 5 groszy. Dziś za „zielonego” płacono 2,95 zł. Euro wyceniano na 4,16 zł, o grosz taniej niż wczoraj. Tu jednak wahania w ciągu dnia były nieco większe, zmiany sięgały 2 groszy. Franka można było kupić po 2,74 zł.

Mizerna skala odreagowania poniedziałkowych dużych spadków nie świadczy najlepiej o sile rynku. Wszystko skazuje na to, że korekta jeszcze trochę potrwa. Niewielkie obroty świadczą jednak, że inwestorzy nie są przekonani, w jakim kierunku rozwinie się sytuacja. Oczy jak zwykle zwrócone są na Wall Street i stamtąd należy wypatrywać rozstrzygnięcia.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK