| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak otrzymać dotację unijną na prowadzenie przedszkola?

Jak otrzymać dotację unijną na prowadzenie przedszkola?

Unijne dotacje mogą pokrywać wydatki związane z uruchomieniem placówek przedszkolnych. Mogą także wspierać placówki już istniejące np. poprzez sfinansowanie kosztów zatrudnienia dodatkowego personelu. W poniższym artykule przedstawię możliwości otrzymania dotacji unijnej na przykładzie województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie obecnie prowadzony jest nabór takich projektów.

Wniosek o dofinansowanie powinien zostać wypełniony zgodnie z zasadami określonymi w dokumencie pn. „Instrukcja do wniosku o dofinansowanie w ramach PO KL v 6.4.0”. Stanowi on załącznik do dokumentacji konkursowej i jest dostępny do pobrania ze strony internetowej: http://efs.warmia.mazury.pl .

Wniosek o dofinansowanie powinien zostać dostarczony w dwóch wersjach – papierowej i elektronicznej. Wersję papierową wniosku należy wydrukować z pliku PDF natomiast wersję elektroniczną, tj. plik ZIP_POKL, należy zapisać na płycie CD/DVD.

Po wydrukowaniu wniosku w wersji papierowej należy pamiętać o jego odręcznym podpisaniu oraz złożeniu imiennej pieczęci w części V.

Wnioski można dostarczyć osobiście, za pośrednictwem poczty lub przesyłki kurierskiej. W tym roku zostało także zniesione ograniczenie w ilości składanych wniosków. Do tej pory obowiązywała zasada, że jeden wnioskodawca nie mógł złożyć więcej niż 2 wnioski o dofinansowanie. Podczas tegorocznego naboru zasada ta nie obowiązuje.

Do chwili obecnej na realizację projektów związanych z upowszechnianiem edukacji przedszkolnej przeznaczono w województwie warmińsko-mazurskim z funduszy unijnych kwotę w wysokości 29 mln PLN. Środki do rozdysponowania w ramach tegorocznego naboru pozwolą zwiększyć tą kwotę do 41 mln PLN. Dzięki tym środkom do tej pory na terenie województwa powstało 170 nowych placówek przedszkolnych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Blog Prawa Zamówień Publicznych

Opinie prawników specjalizujących się w prawie zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK