| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie fundusze na Mazowszu w 2011 roku?

Jakie fundusze na Mazowszu w 2011 roku?

Według zapowiedzi władz województwa mazowieckiego to ma być dobry rok dla beneficjentów unijnej pomocy. Kwota unijnych dotacji, które władze Mazowsza zamierzają rozdysponować wśród regionalnych beneficjentów wynosi prawie 1,5 mld zł. To również szansa dla mazowieckich przedsiębiorców, którzy zamierzają realizować inwestycje przy udziale środków unijnych.

Przedsiębiorcy, którzy nie są jednak zainteresowani realizacją przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska, w tym roku będą mogli dzięki unijnym dotacjom zaciśnić współpracę z sektorem badawczym. Na ten cel w 2011 roku przeznaczono kwotę w wysokości 10 mln euro. W ramach działania 1.2 „Budowa sieci współpracy nauka – gospodarka” wnioskodawcy najpierw otrzymają wsparcie na sfinansowanie części badawczej projektu, a jeśli ta zakończy się pomyślnie, beneficjent otrzyma środki na wdrożenie projektu. Co więcej przedsiębiorcy wyłonieni do dofinansowania będą mogli sami zadecydować o wykonawcy prac B+R. W 2011 roku zaplanowano organizację dwóch konkursu, w ramach których będzie można zgłosić do wsparcia swoje projekty. Pierwszy rusza już w kwietniu tego roku, a drugi w maju. 

Polecamy: ABC funduszy unijnych

Mali, średni oraz mikroprzedsiębiorcy będą mogli w tym roku powalczyć także o pieniądze na rozwój w swoich firmach technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Pomiędzy najlepsze projekty wyłonione w trakcie konkursu zostanie rozdysponowana kwota w wysokości 5 mln euro. Tutaj szansę na otrzymanie unijnego dofinansowania będą miały projekty polegające na m.in. budowie lub przebudowie infrastruktury telekomunikacyjnej w firmie, zakupie i wdrożeniu systemów wspomagających zarządzanie relacjami z klientem. Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach tego działania ruszy już w czerwcu 2011 roku.

A co projektami „miękkimi”?

Również w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki planuje się utrzymanie dynamicznego tempa wydatkowania środków unijnych. W 2011 roku do beneficjentów z Mazowsza trafi łącznie 566 mln zł.  W ramach dostępnych środków ogłoszone zostaną konkursy na dofinansowanie działań wspierających rozwój kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw, a także procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych przedsiębiorstw. Środki zostaną przeznaczone m.in. na szkolenia i doradztwo dla przedsiębiorców, badania i analizy dotyczące trendów rozwojowych i prognozowania zmian gospodarczych zachodzących w regionie.

20 mln zł przeznaczonych zostanie na organizację warsztatów oraz szkoleń ułatwiających poszukiwanie pracy oraz podnoszących kwalifikacje zawodowe, wsparcie psychologiczno-doradcze, pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe, staże i praktyki zawodowe. I w tym roku będzie można otrzymać dotację na założenie własnej firmy. Na ten cel przeznaczono kwotę 24 mln zł, co pozwoli na utworzenie 382 mikroprzedsiębiorstw. Nabory wniosków mają ruszyć jeszcze w czerwcu br.


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adwokat Marta Kawecka Właściciel portalu LegalnaBudowa.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »