| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Dotacje na zapewnienie ochrony własności przemysłowej

Dotacje na zapewnienie ochrony własności przemysłowej

W trybie ciągłym trwa nadal nabór wniosków o dotacje na zapewnienie ochrony własności przemysłowej. Wnioski będą przyjmowane aż do wyczerpania środków przewidzianych na dofinansowanie projektów na 2009 r. albo do 30 grudnia 2009 r.

Na realizację poddzialania 5.4.1. w 2009 r. przeznaczono ponad 23 mln zł. Wysokość dotacji dla jednego projektu nie może być niższa niż 2 tys. zł i nie może przekroczyć 400 tys. zł. Jednocześnie intensywność pomocy na uzyskanie ochrony własności przemysłowej nie może być wyższa niż:

w przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy

- 70 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, jeżeli wynalazek, wzór użytkowy lub wzór przemysłowy powstał w wyniku prowadzonych badań przemysłowych,

- 45% wydatków kwalifikujących, się do objęcia wsparciem, jeżeli wynalazek, wzór użytkowy lub wzór przemysłowy powstał w wyniku prowadzonych prac rozwojowych;

w przypadku średniego przedsiębiorcy

60% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, jeżeli wynalazek, wzór użytkowy lub wzór przemysłowy powstał w wyniku prowadzonych badań przemysłowych,

35% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, jeżeli wynalazek, wzór użytkowy lub wzór przemysłowy powstał w wyniku prowadzonych prac rozwojowych.

Natomiast intensywność wsparcia na realizację ochrony własności przemysłowej nie może przekroczyć:

● w przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy - 45% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem,

● w przypadku średniego przedsiębiorcy - 35% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Wydatki kwalifikujące się do objęcia wsparciem uzyskania ochrony prawa własności przemysłowej muszą być poniesione nie później niż do dnia uzyskania prawa własności przemysłowej oraz pod warunkiem dokonania zgłoszenia wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego.

Wydatki kwalifikujące się do pomocy publicznej na pokrycie kosztów realizacji ochrony własności przemysłowej muszą być poniesione nie później niż do dnia zakończenia postępowania oraz pod warunkiem udokumentowania wszczęcia postępowania w zakresie unieważnienia lub stwierdzenia wygaśnięcia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji, założonego we wniosku o udzielenie wsparcia.

Wnioski należy składać osobiście lub przesyłać pocztą (przesyłka polecona) bądź kurierem na adres:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

ul. Pańska 81/83

00-834 Warszawa

Na kopercie z wnioskiem należy napisać: Wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Poddziałania 5.4.1 PO IG, pełną nazwę przedsiębiorcy i jego adres.

Wzór wniosku, instrukcja jego wypełnienia oraz lista niezbędnych załączników znajduje się na stronie internetowej www.parp.gov.pl.

Anna Wiśniewska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Świerc

specjalistka w zakresie gospodarki finansowej i rachunkowości podmiotów leczniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK