| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Dotacje na innowacje i wzornictwo przemysłowe

Dotacje na innowacje i wzornictwo przemysłowe

Od 15 czerwca 2009 r. ma ruszyć nabór wniosków o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych oraz z zakresu wzornictwa przemysłowego.

Na wsparcie mogą przede wszystkim liczyć projekty, które:

1) w przypadku B+R - dotyczą wyposażenia przedsiębiorstwa w aktywa materialne oraz wartości niematerialne i prawne niezbędne do rozwoju działalności B+R, zakładają uzyskanie przez przedsiębiorcę statusu centrum badawczo-rozwojowego oraz przewidują współpracę z jednostką naukową, a w wyniku realizacji projektu nastąpi wzrost zatrudnienia personelu badawczego,

2) w przypadku wzornictwa przemysłowego - dotyczą opracowania nowego wzoru przemysłowego lub użytkowego zakończonego wdrożeniem do produkcji, przy czym stworzony wzór zostanie zgłoszony do ochrony własności przemysłowej.

Maksymalna wysokość pomocy dla beneficjenta realizującego projekt związany ze zwiększeniem potencjału badawczo-rozwojowego firmy wynosi:

● na część inwestycyjną projektu - 1,4 mln zł,

● na część szkoleniową - 100 tys. zł,

● na część doradczą - 100 tys. zł.

Natomiast maksymalna wysokość pomocy dla beneficjenta realizującego projekt w zakresie wzornictwa przemysłowego wynosi:

● na część inwestycyjną projektu - 21 mln zł,

● na część szkoleniową - 1 mln zł,

● na część doradczą - 600 tys. zł.

Poziom wsparcia może sięgnąć w zależności od regionu od 30 do 70% (zgodnie z mapą pomocy regionalnej na lata 2007-2013).

Wniosek w wersji papierowej i elektronicznej wraz z biznesplanem należy złożyć osobiście albo za pośrednictwem poczty lub kuriera na adres Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Na kopercie z dokumentacją należy dopisać „Wniosek o dofinansowanie projektu Działanie 4.2 PO IG”. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi po ok. 4 miesiącach od dnia zakończenia naboru.

Anna Wiśniewska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK