| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Belgii

Warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Belgii

Przedsiębiorcy, chcący rozpocząć działalność gospodarczą w Belgii, powinni pamiętać o złożonej strukturze administracyjnej, tj. pięciu lokalnych rządach oraz rządzie federalnym. Istotne znaczenie ma również fakt, iż w Belgii, w zależności od regionów lub wspólnot językowych, obowiązują 3 języki oficjalne: niderlandzki, francuski i niemiecki. Ma to znaczenie m.in. przy dokonywaniu tłumaczenia dokumentów składanych przy rejestracji działalności gospodarczej w poszczególnych regionach (Flandrii, Walonii, Regionie Stołecznym-Brukseli).

www.prywatni.pl


1 Materiał opracowany na podstawie publikacji Przewodnik biznesmena, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli oraz K. Wach, Jak założyć firmę w Unii Europejskiej, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2005.

2 J. Michałowski, Jak założyć firmę w Unii Europejskiej. Opinia eksperta., Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2005, s. 62.

3 K. Wach, Jak założyć firmę w Unii Europejskiej, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2005, s. 61.

4 Otwarcie rynku pracy będzie mogło mieć miejsce, gdy spełnione zostaną odpowiednie warunki, w szczególności gdy przestrzegane będą warunki pracy i wynagrodzenia cudzoziemców i będą one porównywalne z wynagrodzeniami pracowników belgijskich. Przewiduje się, że nie nastąpi to przed 2011 r.

5 W Belgii ustawowo określone są 42 zawody reglamentowane, m.in. zawody w branży budowlanej i instalacyjnej, fryzjer, kosmetyczka, technik dentystyczny, piekarz.

6 Zasady stosowania systemu ubezpieczeń społecznych ustalone przez ONSS są dostępne na stronie internetowej ONSS: http://www.onssrszlss.fgov.be/Onssrsz/ige/2007_01_f.nsf.

Anna Lewandowska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK