| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Jak skorzystać z dotacji unijnych za pośrednictwem innych przedsiębiorstw

Jak skorzystać z dotacji unijnych za pośrednictwem innych przedsiębiorstw

Istnieją programy, w ramach których środki finansowe pochodzące z Unii otrzymały przedsiębiorstwa, które nie są beneficjentem ostatecznym, ponieważ zadeklarowane działania wykonywać będą na rzecz innych przedsiębiorców.


Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Więcej informacji na stronach internetowych poszczególnych wojewódzkich i grodzkich urzędów pracy oraz urzędów marszałkowskich.


Największe jednak korzyści odnoszą przedsiębiorcy sektora MSP z uczestnictwa w projektach realizowanych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, zwłaszcza Działania 2.3, schemat A - Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki. W działaniu tym firmy szkoleniowe aplikowały o 80-proc., a czasem nawet 100-proc. dotację na organizację szkoleń zamkniętych skierowanych do konkretnych przedsiębiorców lub też otwartych, do których dostęp mają wszyscy zainteresowani i spełniający kryterium przynależności do MSP. Obecnie istnieje już baza danych aktualnie dostępnych szkoleń, uwzględniająca wszystkie terminy naboru wniosków. Przygotowana została jako element wynikający z zakresu zadań projektu pt. „Inwestycja w Kadry”, współfinansowanego ze środków i dostępna jest na stronie: www.inwestycjawkadry.info.pl/ oraz www.inwestycjawkadry.pl.


Baza została stworzona specjalnie z myślą o przedstawicielach małych, średnich i dużych firm, którzy chcą inwestować w rozwój swoich pracowników. Obejmuje zarówno szkolenia realizowane w ramach programu „Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki”, współfinansowane przez EFS, jak i inne szkolenia dostępne obecnie na rynku. Zamieszczanie ofert przez firmy szkoleniowe oraz dostęp do nich dla wszystkich użytkowników jest bezpłatny. Dostęp do informacji jest możliwy dla wszystkich zainteresowanych przez internet (poprzez standardową przeglądarkę internetową). Znajdują się w niej zarówno szkolenia tzw. miękkie, jak i specjalistyczne zawodowe oraz językowe. Wynik wyszukiwania posortowany zostaje względem daty początku szkolenia. Wyszukiwanie następować może wg:

l instytucji szkoleniowych - alfabetycznie, po profilu, województwie, miejscowości, zaawansowane dodatkowo po nazwie i pytaniu o akredytację;

l oferty szkoleniowej - po profilu usług (tj. oddzielnie szkolenia i studia podyplomowe), województwie, miejscowości, wg terminów i współfinansowania z EFS.


Obecnie w bazie aktualnych2 szkoleń dofinansowanych z EFS znajduje się 39 tytułów:

1. Szkolenia dla kadry zarządzającej MSP w sektorze transportu drogowego.

2. Planowanie i zarządzanie rozwojem kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach.

3. Doskonalenie kwalifikacji i umiejętności kadr w obszarze ADR i BHP.

4. Szkolenia managerskie - coaching.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK