Jak prezentuje się Sony Ericsson W980? - recenzja

Sony Ericsson W980 / Sony Ericsson W980 / ShutterStock

Sony Ericsson W980 tak jak i inne telefony znajdujące się w serii Walkman są przeznaczone dla osób często korzystających z możliwości umiejscowionych w urządzeniach odtwarzaczy plików audio.

Szczególnie nagłaśnianymi przez producenta jego elementami są 8 GB miejsca na przechowywanie danych, aparat o matrycy 3 megapikseli, i wbudowany akcelerometr. Jak przystało na składane urządzenie, charakteryzuje się ono wymiarami 92 x 46 x 16.9 mm, z których wyróżnia się niewielka wysokość i waży dokładnie 100 g. W980 jest wyposażone w 2 wyświetlacze: główny, TFT o rozdzielczości 240 x 320 pikseli o przekątnej 2,2 cala i dodatkowy 176 x 176. Obydwa są w stanie przedstawić 256 tysięcy kolorów. Jakość przedstawianego obrazu jest bardzo dobra. Zewnętrzny ekran został tak wykonany, aby przy wyłączonym telefonie idealnie komponować się z obudową. Niestety w przeciwieństwie do wewnętrznego przy silnym nasłonecznieniu staje się on dość nieczytelny.

Polecamy: serwis E-firma

Przy zamkniętym urządzeniu mamy dostęp do 7 przycisków umożliwiających nam na kontrolowanie odtwarzacza audio. Po jego otwarciu ukazuje się nam klawiatura alfanumeryczna, która została poprawnie wykonana. Wbudowany aparat pozwala na robienie zdjęć o maksymalnych rozmiarach 2048 x 1536 pikseli. Niestety brak flasha i funkcji autofocus mówi sam za siebie. Jakość fotografii nie jest zadowalająca. Co więcej, soczewka jest umieszczona w miejscu, w którym normalnie znajduje się palec wskazujący, co nie każdemu się spodoba.

Odtwarzacz muzyczny Walkman 3.0 sprawuje się bardzo dobrze. Zawiera on już standardowo opcje takie jak equalizer czy segregowanie danych. Zaś dzięki przyciskowi „Walkman” w każdej chwili możemy go włączyć bez potrzeby przeglądania menu telefonu.

Zainteresować przedsiębiorców może szczególnie możliwość operowania aktualnie słuchaną muzyka bez potrzeby otwierania telefonu. Służą do tego przyciski znajdujące się w okolicy zewnętrznego ekranu, a także specjalna funkcja Shake control. Sprawia ona, że po naciśnięciu jednego klawisza i przechyleniu telefonu możemy zmienić aktualnie słuchany przez nas utwór. Jak przystało na telefon muzyczny oferowana nam jakość dźwięku jest znakomita.

Polecamy: Rozpoczynamy własną działalność gospodarczą

Dla biznesmenów często podróżujących samochodem, którzy chcieliby posłuchać muzyki przy pomocy radia szczególnie przydatny okaże się FM transmiter. Akumulator 930 mAh pozwala wg producenta na 20 godzin ciągłego odtwarzania różnych melodii. Przy średnio intensywnym użytkowaniu pozwala na pracę urządzenia przez około 4 dni.

Podsumowując, Sony Ericsson W980 jest to bardzo dobry telefon muzyczny. Znakomita jakość odtwarzanych dźwięków, łatwość obsługi odtwarzacza i dobra bateria sprawiają, że powinien spełnić oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników.

Moja firma
Już 400 tysięcy firm wpisanych na listy dłużników. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze?
26 wrz 2024

W Polsce na listy dłużników wpisanych jest już 400 tysięcy firm. Najtrudniej jest w branży meblarskiej, transportowej, budowlanej i IT. Aż 27% dłużników nie płaci zobowiązań nie dlatego, że nie ma pieniędzy, ale dlatego że ma złe intencje. Takie alarmujące dane podaje Skaner MŚP 2024 dla BIG InfoMonitor. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze? 

Właściciele wiodących firm rodzinnych na Kongresie 4 GENERATIONS w Fabryce Norblina w Warszawie
26 wrz 2024

Według badań Instytutu Biznesu Rodzinnego i GUS-u w Polsce jest nawet 2,2 mln firm, w których większościowe udziały ma rodzina: „rodzina biznesowa”. To nowe pojęcie wprowadzone przez IBR, ale stare w swoim znaczeniu, struktura oparta na więzach krwi i wspólnym zaangażowaniu w biznes, która może trwać przez pokolenia. Właśnie rodziny biznesowe spotkają się na Kongresie 4 GENERATIONS.

Powódź uniemożliwia realizację umowy? Sprawdź co można zrobić [Przykłady]
25 wrz 2024

Jak powódź wpływa na wykonanie świadczeń umownych? Kiedy niezbędne będą rozstrzygnięcia poczynione przez sąd? Aktualne przepisy na praktycznych przykładach omawia radca Prawny Zbigniew Cieślak z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy.

Umowa czy kontrakt? Różnice, o których powinni wiedzieć HR-owcy i menedżerowie
24 wrz 2024

Współczesne realia biznesowe wymagają od organizacji elastyczności w zarządzaniu ludźmi, szczególnie na stanowiskach menedżerskich. W Polsce istnieją dwa główne rodzaje umów, na podstawie których można zatrudniać menedżerów: umowa o pracę oraz kontrakt menedżerski (umowa zlecenie). Oba typy umów różnią się w wielu aspektach, dlatego działy HR powinny znać różnice między nimi, aby podjąć świadomą decyzję co do formy zatrudnienia menedżera.

Handel fałszywymi opiniami w internecie [RAPORT]
25 wrz 2024

Firmy sprzedające w sieci walczą coraz zacieklej o klientów. A ponieważ aż 95% internautów przed zakupem sprawdza recenzje, to niektóre e-sklepy sięgają po nieuczciwe praktyki. Jak wynika z najnowszych danych TrustMate, blisko dwa tysięcy sklepów online w Polsce kupuje fikcyjne recenzje. Proceder ma miejsce, pomimo że kary za takie praktyki sięgają do 10% obrotu e-sklepów. Czy problem narasta? Jak można się przed nim bronić?

Już od 1 listopada 2024 r., z tym wnioskiem, blisko 2 mln przedsiębiorców, będzie mogło obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej
26 wrz 2024

Od grudnia 2024 r. – na podstawie wniosku złożonego w listopadzie br. – blisko 2 mln przedsiębiorców, będzie mogło skorzystać z ulgi, która odpowiadać będzie sumie miesięcznych składek na własne ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie chorobowe oraz na Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy. Z wakacji składkowych – bo o nich mowa – przedsiębiorcy będą mogli korzystać raz w roku. W tym czasie, będą oni mogli prowadzić działalność gospodarczą na dotychczasowych zasadach, a składki na ubezpieczenia społeczne, za miesiąc objęty zwolnieniem, zostaną za nich opłacone z budżetu państwa.

Cyfrowa współpraca księgowych i przedsiębiorców
20 wrz 2024

Postęp w zakresie rozwiązań technologicznych oraz innowacje w sposobie komunikacji pomiędzy urzędami i podmiotami zmieniają sposób prowadzenia przedsiębiorstw - w szczególności małych i mikrofirm. Równocześnie szybka adopcja rozwiązań technologicznych sprawia, że cyfryzacja sektora publicznego - także na linii obywatel - urząd w kontekście przykładowo cyfrowych rozliczeń podatkowych – nabiera rozpędu i będzie coraz intensywniej dotykać również inne powiązane z nią sektory i branże. 

Kto może wystąpić o umorzenie lub odroczenie terminu płatności składek z powodu powodzi?
20 wrz 2024

Których przedsiębiorców dotyczy odroczony termin płatności? Czy wystarczy samo zarejestrowanie firmy na terenie objętym klęską żywiołową? Co w przypadku problemów ze złożeniem dokumentów? ZUS odpowiada na najważniejsze pytania.

Wsparcie dla firm rozwijających się - ulga na innowacyjnych pracowników
19 wrz 2024

Ulga na innowacyjnych pracowników jest przeznaczona dla podatników prowadzących działalność badawczo-rozwojową, przez którą zgodnie z art. 4a pkt 26 ustawy CIT rozumie się działalnością twórczą obejmującą badania naukowe lub prace rozwojowe, podejmowaną w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania zasobów wiedzy do tworzenia nowych zastosowań.

Transformacja zaczyna się od lidera
18 wrz 2024

Rozmowa z Krzysztofem Witkowskim, partnerem w EY Academy of Business, o tym, dlaczego inwestycje w rozwój power skills są dziś konieczne dla wzrostu organizacji

pokaż więcej
Proszę czekać...