| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Proptech, czyli nowoczesna technologia w służbie branży nieruchomości

Proptech, czyli nowoczesna technologia w służbie branży nieruchomości

Jeszcze dwa lata temu niewiele osób słyszało o proptech-u. Tylko nieliczne firmy z branży nieruchomości rezerwowały miejsce w swoich planach na wdrożenie nowoczesnych technologii. Obecnie coraz więcej firm w sektorze real estate wykorzystuje “proptech”. Nastąpiła moda na nowe technologie. Są one coraz łatwiej dostępne. Korzystanie z usług firm proptechowych daje nam cały wachlarz korzyści m. in. oszczędność czasu i zużycia energii, obniżenie kosztów eksploatacji nieruchomości, poprawę jakości życia i warunków pracy.

Proptech ma ogromny wpływ na ekologię. Przy założeniu, że trzy czwarte obecnych domów ograniczyłoby pobór energii do niezbędnego minimum, spowoduje to spadek o 35% emisji głównych sprawców smogu, czyli pyłów PM10 i PM2,5. Do tego niezbędne jest wykorzystanie przy budowie domów nowoczesnych technologii i rozwiązań typu Smart Home. Olbrzymi potencjał dostrzegamy również w elektryfikacji transportu samochodowego. Zwiększa się udział elektrycznych środków komunikacji miejskiej w dużych miastach. Rozwój aplikacji do współdzielenia, nowe rodzaje środków transportu osobistego (hulajnogi, e-deskorolki, e-rowery itp.), aplikacje typu Uber i w końcu autonomiczne pojazdy sprawią, że coraz mniej osób będzie posiadać auto. Branża deweloperska już dziś zaczyna się zastanawiać jak wykorzystać puste parkingi podziemne w przyszłości. Szkoda, że miasta nadal narzucają na nas konieczność ich budowy w ogromnej liczbie. - dodaje PZFD.

Technologie, które są wykorzystywane do pracy w branży nieruchomości mają znaczący wpływ na nasze codzienne życie - mówi Daria Buffi, Specjalista ds. Sprzedaży i Wynajmu Nieruchomości, Nowodworski Estates. Umożliwiają efektywną komunikację między pracownikami, wsparcie sprzedaży, ułatwiają analizę potrzeb klientów. Agencje nieruchomości wprowadziły zaawansowane systemy komputerowe, prezentacje multimedialne, jak również wirtualne wizyty - dodaje Daria.

Nowoczesne technologie wprowadzane w budownictwie, eksploatacji jak i pośrednictwie nieruchomości znacznie poprawiają jakość życia i pracy. Dzięki tym usprawnieniom praca pośredników jest bardziej efektywna i profesjonalna. Użytkownicy Smart Home oszczędzają energię lub lepiej ją wykorzystują. Deweloperzy korzystając z proptechu mogą np. zminimalizować ilość odpadów przy realizacji swoich inwestycji. Technologia w dzisiejszym czasach bardzo szybko się rozwija, dlatego możemy się spodziewać, że w przyszłości powstanie jeszcze wiele ciekawych projektów pozytywnie wpływających na środowisko i poprawiających jakość życia i pracy każdego z nas.

https://www.nowodworskiestates.pl/

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Dąbrowska

Ekspert z zakresu doradztwa personalnego  

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »