REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać kamerę do firmy – pamięć flash czy dysk twardy?

Kamil Rogala
Karty można wymieniać, a w kieszeni możemy nosić ich nawet kilkanaście, każda o sporej pojemności.
Karty można wymieniać, a w kieszeni możemy nosić ich nawet kilkanaście, każda o sporej pojemności.
Czy.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

Wiemy już, że kamera cyfrowa to przydatne urządzenie w firmie. Oczywiście nie w każdej firmie, jeśli prowadzimy sklep mięsny, kamera jest nam raczej zbędna, jednak, jeśli mamy agencję reklamową, kamera z pewnością się przyda. Jeśli już zdecydowaliśmy się na kupno kamery, warto zdecydować, jaki sposób zapisu danych będzie dla nas lepszy. Od jakiegoś już czasu producenci zasypują nas różnymi sposobami przechowywania wideo, włączając w to kasety DV (Digital Video), MiniDVD i dyski twarde wmontowane w sprzęt rejestrujący. Ostatnio pojawił się nowy sposób zapisywania materiału. Jest to pamięć flash. Co więc wybrać i dlaczego?

REKLAMA

Kilka lat temu producenci kamer cyfrowych wprowadzili pamięci flash o dużej objętości. Głównym celem takiego zabiegu było polepszenie warunków przechowywania materiału wideo. Większa pojemność i większa prędkość transferu danych była ogromna zaletą w porównaniu do wolnych dysków twardych i ograniczonych kaset magnetycznych lub płyt miniDVD. W tym samym okresie nastąpił dynamiczny rozwój kart SDHC i SDXC.

REKLAMA

Obecnie oferowane są kamery, które oferują połączenie kilku standardów, na przykład wejścia na kartę SD z wbudowanym dyskiem flash służącym do rejestracji i przechowywania materiału. Są oczywiście modele, które korzystają tylko z jednego rozwiązania. Rzecz jasna oba rozwiązania mają pewne wady, ale wybierając między tymi dwoma alternatywami, lepiej sięgnąć po urządzenie stosujące karty SDHC oraz SDXC. Czemu? Karty można wymieniać, a w kieszeni możemy nosić ich nawet kilkanaście, każda o sporej pojemności. Wbudowany dysk flash wprowadza pewne ograniczenia. Poznajmy jednak wady i zalety obu rozwiązań.

Zobacz również: Jak przygotować kampanię Google AdWords?

REKLAMA

Zacznijmy od kamer z wbudowanym dyskiem twardym. Dyski mają zazwyczaj o wiele większą pojemność niż karty pamięci flash. Mimo to, dla wielu użytkowników nie jest to najważniejsza cecha. Po pierwsze, nie ma możliwości wymiany ani wyjęcia dysku twardego z kamery. Oczywiście można to zrobić, jednak prawdopodobieństwo uszkodzenia urządzenia i utraty gwarancji jest bardzo duże. Przenoszenie danych z kamery do komputera jest też nieco trudniejsze i wolniejsze.

Pamiętajmy również, że tradycyjne dyski twarde są skonstruowane z małych, ruchomych części, dlatego też ich awaryjność znacznie przewyższa awaryjność pamięci flash. Dyski twarde są dużo bardziej podatne na uszkodzenia w wymagających warunkach. Należy bardzo uważać podczas filmowania na dworze, w trakcie szybkich akcji, czy też na dużych wysokościach. Wystarczy upadek kamery z niewielkiej wysokości lub nieodpowiednie warunki atmosferyczne, aby poważnie uszkodzić sprzęt. Jakie są zalety pamięci flash?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pamięci flash są jedyną alternatywą w przypadku niewielkich kamer kieszonkowych. W przypadku kamer kieszonkowych, w których znajdziemy wbudowaną przestrzeń o pojemności np. 8 GB, możemy nagrać do półtorej godziny materiały filmowego. Warto również pamiętać, że pamięci flash są o wiele bardziej wytrzymałe od klasycznych dysków twardych w związku ze swoją konstrukcją. Pamiętajmy jednak, że jeśli zakupimy kamerę z niewymienną pamięcią czekają nas te same ograniczenia, co w przypadku dysków twardych.

Zobacz również: Newsletter – co napisać, żeby nie odstraszyć potencjalnego klienta?

Jeśli jednak decydujemy się na kamerę z górnej półki, z pewnością będą one oferowały połączenie wbudowanego dysku flash z wyjmowaną kartą pamięci. Takie rozwiązanie umożliwia praktycznie nieograniczoną długość filmowania. Wystarczy uzbroić się w kilka kart pamięci i dodatkowy akumulator, jeśli wybieramy się w długą podróż. Nawet, jeśli taka kamera ma niewielką pojemność na wbudowanym dysku twardym, możemy ją bez problemu powiększyć za pomocą karty pamięci. Obecnie oferowane karty pamięci mają nawet po 64 GB pojemności. Ich koszt jest co prawda bardzo wysoki, jednak możemy wyposażyć się w kilka kart o pojemności 8 GB w cenie około 100 zł.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA