| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Jak oprogramowanie bez licencji trafia do firm?

Jak oprogramowanie bez licencji trafia do firm?

Istnieje wiele źródeł z jakich trafić może do firmy nielegalne oprogramowanie. Warto poznać każdy z tych kanałów i sprawdzić jak działa on w naszym przedsiębiorstwie.

Praca mobilna

Pracownicy na całym świecie stają się coraz bardziej mobilni. Pracodawcy wyposażają ich w szereg urządzeń, aby ich praca poza biurem lub w domu była bardziej wydajna. Tej zwiększonej swobodzie towarzyszą nowe wyzwania: duża liczba urządzeń używanych do pracy poza biurem zwiększa ryzyko zainstalowania przez pracowników nielegalnego oprogramowania w firmowych sieciach. Należy pamiętać, że firma jest odpowiedzialna również za oprogramowanie zainstalowane w komputerach przenośnych, ponieważ wchodzą one w skład majątku firmy. To samo dotyczy firmowych komputerów, których pracownicy mogą używać w domu. Dlatego też polityka firmy odnośnie używania Internetu powinna obejmować kwestię zasad korzystania ze sprzętu firmowego poza biurem.

Nieuczciwi dostawcy

Niestety niektórzy dostawcy oprogramowania naruszają prawo i świadomie sprzedają nielegalne produkty. W związku z tym, że wiele małych i średnich firm korzysta z zewnętrznych dostawców usług informatycznych, istotne jest sprawdzenie ich wiarygodności. Upewnij się, że Twój dostawca oprogramowania jest w stanie wykazać, że dystrybuuje oprogramowanie uzyskane od autoryzowanego sprzedawcy. Można łatwo sprawdzić kanały dystrybucji oprogramowania kontaktując się bezpośrednio z producentami i pytając kto jest upoważniony do sprzedaży ich produktów.

Źródło: (BSA) Business Software Alliance

Polecamy:Wirusów historia najnowsza

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »