REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak założyć e-sklep? - wybór platformy sklepu

epieniadz.blox.pl
Decydując się na to rozwiązanie musimy się liczyć z ogromną ilością czasu jaką pochłonie nam przygotowanie i wdrożenie całej platformy.
Decydując się na to rozwiązanie musimy się liczyć z ogromną ilością czasu jaką pochłonie nam przygotowanie i wdrożenie całej platformy.

REKLAMA

REKLAMA

Zastanawiając się nad platformą sklepową trzeba sobie uzmysłowić, że tak naprawdę nie ma idealnego przepisu gwarantującego dokonanie optymalnego wyboru. Wszystko zależy od rodzaju branży, w której zamierzamy handlować. W jednym sklepie wymaga się pewnych funkcjonalności, które w innym są całkowicie zbędne. W związki z tym, chcąc zapewnić sobie najlepsze rozwiązanie powinniśmy wynająć firmę, która stworzy nasz sklep od podstaw. Jest to jednak bardzo kosztowne rozwiązanie. W takim razie chcąc działać szybko i tanio powinniśmy się zdecydować na jedno z gotowych i o wiele tańszych rozwiązań. Co zatem wybrać?

Decydując się na gotowe rozwiązanie mamy do wyboru dwie możliwości. Pierwszą z nich jest wybór usługi SaaS (ang. Software as a Service). Dzięki temu opłacając miesięczny abonament otrzymujemy domenę, hosting oraz gotową platformę wraz ze wsparciem technicznym. Tego typu rozwiązania są coraz popularniejsze głównie z uwago na niski koszt prowadzenia działalności oraz stały dostęp do pomocy technicznej.

REKLAMA

Dodatkową zaletą jest bardzo szybki czas uruchomienia i wdrożenia platformy. W praktyce wystarczy jeden dzień, by móc uruchomić gotowy sklep. Oczywiście rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. Decydując się usługę SaaS musimy pogodzić się brakiem możliwości wprowadzania indywidualnych rozwiązań.

Zobacz: E-faktura w e-biznesie – jakie są korzyści takiego rozwiązania?

REKLAMA

Owszem na samym początku przechodzimy przez etap konfiguracji, ale do wyboru mamy jedynie rozwiązania dedykowane. To samo tyczy się wpływu na kierunek rozwoju oprogramowania. Posiadając własny sklep, to my decydujemy o charakterze modyfikacji, natomiast w tym przypadku jesteśmy zdani na łaskę producenta platformy.

Drugą możliwością jest wybór darmowych skryptów sklepowych, które uruchamiamy samodzielnie na swoim serwerze. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązania jest zerowy koszt samej platformy. Dodatkowo mamy pełną kontrolę nad konfiguracją sklepu i wprowadzaniem ewentualnych zmian. Niestety w tym miejscu kończą się wszystkie zalety darmowego oprogramowania. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Decydując się na to rozwiązanie musimy się liczyć z ogromną ilością czasu jaką pochłonie nam przygotowanie i wdrożenie całej platformy. Dodatkowo musimy pamiętać o samodzielnej aktualizacji oprogramowania oraz poprawie błędów w kodzie sklepu.

Co prawda sama platforma jest darmowa, ale nie oznacza to, że nie poniesiemy żadnych opłat podczas uruchamiania sklepu. W praktyce koszt uruchomienia platformy jest wyższy niż w modelu SaaS.

Wszystko to przez cenę wynajęcia serwera, który w przypadku sklepu internetowego jest znacznie wyższy niż standardowej witryny głównie z uwagi na dużo większą powierzchnię.

Polecamy: serwis Zakładam firmę

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA