| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Prowadzenie firmy w formie holdingu

Prowadzenie firmy w formie holdingu

Obecnie rynek pozwala na podejmowanie działalności w różnych formach, które są mniej lub bardziej korzystne. W Polsce wciąż stosunkowo nowe pozostaje pojęcie holdingu, które przez to budzi wiele wątpliwości i wzbudza nieufność wśród nowych przedsiębiorców. Wręcz przeciwnie, holding jest szansą na rozwój średnich firm. Co decyduje o jego przewadze?

Holding – dla średnich firm

Krajową inicjatywą, której celem jest integracja, niekoniecznie powiązanych kapitałowo, średnich podmiotów gospodarczych i pomoc w ich rozwoju, jest Grupa Zakupowa Tarcza. Pozwala ona zrzeszonym członkom łączyć swoje wolumeny zamówień, uzyskując w ten sposób korzystniejsze ceny u producentów, co z kolei pozwala im obniżyć własne koszty, zwiększyć swoją rynkową konkurencyjność i poprawić rentowność.

- Grupa Zakupowa Tarcza czerpie również od doświadczonych podmiotów z Dolnego Śląska, takich jak chociażby Inter-System, który działając według najlepszych wzorców biznesowych, w swoim otoczeniu zbudował sieć wielu podmiotów gospodarczych działających na różnych obszarach rynku i specjalizujących się w poszczególnych, wąskich dziedzinach – mówi Tomasz Marcinkowski Prezes GZ Tarcza. Jednocześnie Inter – System jest przykładem tego, że oparcie swojej działalności o grupę spółek, pozwala w znacznym stopniu zwiększyć elastyczność funkcjonowania np. na rynku budowlanym. Grupa Zakupowa Tarcza również aktywnie współdziała z wieloma organizacjami o podobnym charakterze działającymi zarówno w Polsce jak i za zagranicą, będąc przy tym równolegle inkubatorem przedsiębiorczości, którego celem jest wsparcie przy powstawaniu nowych, innowacyjnych idei i rozwiązań.

Zobacz: Jakie obowiązki informacyjne funkcjonują w koncernach i holdingach?

Źródło: InplusPR

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »