REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak racjonalnie zarządzać budżetem w dobie lockdown?

Barbara Marcinkowska
Specjalista do spraw merytoryczno-prawnych w dziale upadłości
Pomimo, iż Covid 19 doprowadził do wprowadzenia znacznych ograniczeń, których konsekwencją jest również lockdown, warto postawić sobie odpowiednie cele, a także nastawić się na pewne ograniczenia i poszukiwanie oszczędności./Fot. Shutterstock
Pomimo, iż Covid 19 doprowadził do wprowadzenia znacznych ograniczeń, których konsekwencją jest również lockdown, warto postawić sobie odpowiednie cele, a także nastawić się na pewne ograniczenia i poszukiwanie oszczędności./Fot. Shutterstock
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Nowa sytuacja związana z epidemią Covid 19 i pojawiającymi się w następstwie ograniczeniami wynikającymi z kryzysu gospodarczego wpływa na konieczność podjęcia działań w celu zabezpieczenia swojego budżetu.

Przygotowanie strategii ekonomicznej

W jaki sposób najrozsądniej zarządzać posiadanymi kapitałem oraz oszczędnościami? Czy kontynuować zaplanowane wcześniej inwestycje?

REKLAMA

Pierwszą zasadą, którą należy się kierować, jest zachowanie spokoju i opanowania. Warto przygotować sobie strategię ekonomiczną, która nie zawiera nagłych, ryzykowanych kroków i pochopnych decyzji.

Pomimo, iż Covid 19 doprowadził do wprowadzenia znacznych ograniczeń, których konsekwencją jest również lockdown, warto postawić sobie odpowiednie cele, a także nastawić się na pewne ograniczenia i poszukiwanie oszczędności.

W pierwszej kolejności należy podjąć próbę realnego oszacowania, w jakiej wysokości dodatkowo jesteśmy w stanie odłożyć środki pieniężne. Zauważmy, iż w momencie zaoszczędzenia np. 15% przychodów, po kilku kolejnych okresach rozliczeniowych zyskujemy kwotę, która może zostać przeznaczona na ustabilizowanie chwilowego kryzysu ekonomicznego.

Warto określić priorytety zakupowe

REKLAMA

Odnosząc się do kwestii ewentualnych inwestycji bądź zaplanowanych zakupów, dokonajmy weryfikacji, które z planów rozporządzenia środkami finansowymi są niezbędne i ewentualnie wpłyną na realizację naszych założeń, a które mimo wszystko możemy odroczyć. Nie przeznaczajmy środków pieniężnych na przedmioty niebędące niezbędnymi do codziennego funkcjonowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mimo trwania w swoistym paraliżu gospodarczym, wielu ekspertów uważa, iż aktualnie jest idealny czas do inwestowania. Nie należy jednak podejmować ryzykowanych decyzji, lecz działać zgodnie z posiadanym doświadczeniem i wiedzą.

Pomoc z zewnątrz

Jednym z najważniejszych kroków w celu zaspokojenia oraz ustabilizowania środków i płynności finansowej jest zapewnienie, zarówno osobie fizycznej, jak i przedsiębiorcy, odpowiedniego doradztwa finansowego i dostępu do wykwalifikowanego specjalisty. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach specjaliści Kancelarii dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafią działać w szerszej perspektywie oraz przewidywać możliwe następstwa poczynań klientów. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdej sprawy, specjaliści Kancelarii działają nieszablonowo, proponując skuteczne rozwiązania. Trafienie do odpowiedniego specjalisty, który będzie miał na względzie dobro i sukces osoby starającej się o pomoc, jest bardzo ważnym elementem poradzenia sobie w trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej epidemią.

Barbara Marcinkowska
Specjalista ds. merytoryczno-prawnych w dziale upadłości
Kancelaria Prawna RIO

Autopromocja
Kancelaria Prawna RIO
Profesjonalna pomoc w zakresie restrukturyzacji i oddłużenia

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA