| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Oszczędzanie > 6 sposobów na ochronę mieszkania przed włamaniem

6 sposobów na ochronę mieszkania przed włamaniem

Wyjeżdżasz na wakacje? Dowiedz się jak zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed włamaniem. Poznaj 6 sposób na skuteczną ochronę przed włamaniem.

6. Najważniejszy jest rozsądek

Na koniec pozostaje rada trywialna, ale jak pokazuje praktyka wcale nie nieuzasadniona. - Przed wyjazdem trzeba upewnić się, że wszystkie okna, drzwi i rolety zostały dokładnie zamknięte – przestrzega Łukasz Kuczyński, prezes zarządu Impel Monitoring Sp. z o.o. Tego typu niedopatrzenia kuszą złodziei będąc często bezpośrednią przyczyną kradzieży. Wbrew pozorom brak zamknięcia rolet antywłamaniowych czy załączenia alarmu przed wyjazdem nie zawsze stanie na drodze do otrzymania odszkodowania od ubezpieczyciela. Zgodnie z informacją uzyskaną z jednej z firm ubezpieczeniowych, spowodowałoby to tylko obniżenie wysokości odszkodowania współmiernie do obniżki składki, jaką ubezpieczający otrzymał zgłaszając agentowi konkretne zabezpieczenia. I tak na przykład posiadając drzwi antywłamaniowe z atestem można liczyć na 20% niższą składkę ubezpieczeniową, za alarm obniżka wynosi 5%, a za kompletny monitoring z ochroną i rozwiązaniami antywłamaniowymi maksymalnie 30%. Gdyby więc ktoś zapomniał włączyć zabezpieczenia nieruchomości przed wyjazdem otrzymałby maksymalnie o 30% niższe odszkodowanie. Ale uwaga! Oferty poszczególnych ubezpieczycieli mogą się różnić od tej powyżej przedstawionej.

Bartosz Turek, Magdalena Piórkowska

Home Broker

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »