| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Oszczędzanie > Oszczędzanie w czasach kryzysu

Oszczędzanie w czasach kryzysu

Czy warto oszczędzać w czasach kryzysu? Czym charakteryzują się poszczególne produkty oszczędnościowe i które oferty są aktualnie najkorzystniejsze? Eksperci przekonują, że obecna sytuacja rynkowa sprzyja oszczędzającym.

Fundusz inwestycyjny

W niepewnych czasach najpewniejsze wydają się fundusze dłużne, spośród których na wyróżnienie w grudniu 2011 r. zasłużył PZU Dłużny Rynków Wschodzących, który zarobił dla swoich klientów ponad 4,2% w ciągu ostatniego miesiąca ubiegłego roku.

Inwestowanie w fundusze wiąże się z ryzykiem utraty części kapitału – co zawsze należy brać pod uwagę, nie zapominając o opłatach za zarządzanie i odkupienie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych.

Oszczędzanie kluczem do sukcesu

Polacy dobrze radzą sobie w ekstremalnych sytuacjach. Nie raz dali temu wyraz swojej solidarności, poszukując niestandardowych rozwiązań.

Wyjściem z kryzysowej sytuacji dla większości polskich gospodarstw domowych jest nie uciekanie przed problemem, ale – podejmowanie prób jego przezwyciężenia. Do tego przyczynić może się racjonalna polityka finansowa w naszych domowych budżetach, gdzie – o ile to tylko możliwe – stałą pozycją powinno być systematyczne oszczędzanie.

W ujęciu reklamowym zaproponowane zestawienie najlepszych i najkorzystniejszych aktualnie form inwestowania wydaje się być niczym gwiazdka z nieba. Warto jednak pamiętać również o tych mniej przebojowych aspektach poszczególnych produktów.
O tym, jak wiele możliwości inwestowania istnieje, nie trzeba nikogo przekonywać – po prostu warto zdecydować się na daną formę gromadzenia kapitału i uodpornić się na wypadek wystąpienia trudniejszych czasów. Dzięki oszczędzaniu poradzimy sobie lepiej niż osoby, które żyją „z dnia na dzień”.

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »